ПДВ з виплати дистриб’ютором бонусів

01 Квітня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 15.03.2016 року №5590/6/99-99-19-03-02-15 надала роз’яснення щодо оподаткування ПДВ операцій з виплати продавцем винагороди у грошовій формі покупцю за досягнення відповідних показників.

Так, ДФС України зазначила, що виплата продавцем винагороди у грошовій формі (бонусу) покупцю за досягнення відповідних показників обсягу придбання є мотиваційним платежем, який є методом просування товару на ринку.

Оскільки мотиваційні виплати, які сплачуються офіційним дистриб’ютором, зокрема, за точність закупівельних прогнозів, виконання узгодженого плану закупівель, дотримання асортименту товарів), спрямовуються на стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), такі виплати визначаються як оплата маркетингових послуг.

Таким чином, контролюючий орган дійшов висновку, що при виплаті продавцем винагороди у грошовій формі (бонусу) покупцю за досягнення відповідних показників обсягу придбання, об’єктом оподаткування ПДВ є маркетингові послуги, які надаються покупцем, а винагорода у грошовій формі (бонуси), в свою чергу, є компенсацією вартості таких послуг.

Отже, у покупця (платника ПДВ) при отриманні від продавця (платника ПДВ) винагороди в грошовій формі (бонусу) у зв’язку з досягненням відповідних показників (зокрема, здійснення закупівлі товарів необхідного обсягу у постачальника) виникають податкові зобов’язання з ПДВ на суму отриманої винагороди (бонусу).

Базою оподаткування ПДВ, відповідно до пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України, у цьому випадку буде сума отриманої винагороди (сума бонусів).

Дата виникнення податкових зобов’язань з ПДВ визначатиметься за правилом першої події. Відтак, ДФС України роз’яснює, що датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у платника податків, який отримує бонуси у зв’язку з досягненням відповідних показників (зокрема, здійснення закупівлі товарів необхідного обсягу), буде дата погодження протоколу про досягнення певних обсягів закупівлі, на підставі якого здійснюється виплата бонусів.

Додатково про мотиваційні виплати читайте в аналітиці «Чи є мотиваційні виплати об’єктом ПДВ?».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments