ПДВ з суборенди земельної ділянки державної та комунальної власності

03 Березня 2016
Аа Аа

У своєму Листі N 3678/6/99-95-42-01-16-01 від 19.02.2016 року Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) надала роз’яснення щодо застосування пільги, передбаченої підпунктом 197.1.21 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України (далі – ПК України), при здачі в суборенду земельних ділянок державної та комунальної власності.

Зокрема, положенням підпункту 197.1.21 пункту 197.1 статті 197 ПК України передбачено, що звільняються від оподаткування ПДВ операції з орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у власності держави або територіальної громади, якщо така орендна плата повністю зараховується до відповідних бюджетів.

В цьому Листі ДФС України приходить до висновку, що суборенда земельної ділянки комунальної та державної власності не звільняється від ПДВ за вищезазначеним підпунктом 197.1.21 пункту 197.1 статті 197 ПК України.

Так, ДФС України зазначила, що згідно з пунктом 288.2 статті 288 ПК України платником орендної плати за земельну ділянку є орендар такої земельної ділянки. Таким чином, здійснювати перерахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, до місцевого бюджету повинен виключно орендар, який уклав з відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування договір оренди земельної ділянки. А тому, орендна плата за договором суборенди земельної ділянки державної або комунальної власності не надходить безпосередньо до відповідного бюджету, а зараховується на банківський рахунок платника податку (особи, що уклала договір суборенди землі), тому вартість наданих послуг у межах договору суборенди (орендна плата) є об’єктом оподаткування ПДВ і підлягає оподаткуванню за основною ставкою 20 відсотків.

З таким висновком загалом можна погодитись, але з урахуванням деяких особливостей. Дійсно, договір суборенди є двостороннім, де однією стороною виступає суборендодавець (орендар за основним договором оренди) і суборендар, для яких цей договір, з деякими обмеженнями, буде договором оренди. Відповідно, суборендар перераховує кошти з орендної плати безпосередньо суборендодавцю. Але, якщо суборендодавець є органом державної влади або місцевого самоврядування, то суборендна плата буде надходити безпосередньо до бюджету. В такому випадку, звільнення від ПДВ суборенди за підпунктом 197.1.21 пункту 197.1 статті 197 ПК України буде можливим.  

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments