ПДВ з операції по переказу коштів

15 Липня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 29.06.2016 року № 14157/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з надання послуг платіжних організацій платіжних систем, пов'язаних з переказом коштів, з інкасації, та розрахунково-касового обслуговування.

Зокрема, ДФС України було зазначено, що підпунктом 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 ПК України визначено, що не є об’єктом оподаткування ПДВ операції з надання послуг платіжних організацій платіжних систем, пов'язаних з переказом коштів, з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу (у тому числі пенсійного), управління коштами та цінними паперами (корпоративними правами та деривативами), доручення, надання, управління і відступлення прав вимоги за фінансовими кредитами фінансових установ, кредитних гарантій і банківських поручительств особою, що надала такі кредити, гарантії або поручительства. Перелік послуг з розрахунково-касового обслуговування визначається Національним банком України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Вищезазначений перелік операцій затверджено постановою Правління Національного банку України від 15 листопада 2011 року N 400 (далі – Перелік).

Відповідно до підпункту 6.6 пункту 6 Переліку до операцій з розрахунково-касового обслуговування, які не є об'єктом оподаткування, віднесено послуги платіжних систем з використанням спеціальних платіжних засобів. При цьому банківські установи, крім послуг платіжних систем під час здійснення розрахунково-касових операцій, оплачують відповідно до Правил платіжних систем Visa та MasterCard інші послуги. Такі послуги за своєю суттю не належать до послуг, що не є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 ПКУ, та не зазначені у Переліку.

Таким чином, ДФС України робить висновок, що операції з надання послуг під час здійснення розрахунково-касових операцій, які надаються банкам міжнародними платіжними системами (Visa, MasterCard) з використанням спеціальних платіжних засобів, не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість. Водночас інші послуги, що постачаються нерезидентами на митній території України чи місце постачання яких визначено на митній території України, прямо не пов'язані з переказом коштів, є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments