ПДВ з мотиваційних виплат

17 Березня 2016
Аа Аа

У своєму Листі від 02.03.2016 р. N 4744/6/99-99-19-03-02-15 Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) надала роз’яснення щодо оподаткування ПДВ мотиваційних виплат.

Зокрема, фіскалами було зазначено, що при наданні продавцем винагороди (бонусу) дистриб’ютору за досягнення відповідних показників та виконання плану продажу, об’єктом оподаткування ПДВ є маркетингові послуги, які надаються дистриб’ютором, а мотиваційні та стимулюючі виплати (премії, бонуси, інші заохочення), в свою чергу, є компенсацією вартості таких послуг.

Таким чином, дистриб’ютор при отриманні мотиваційних та стимулюючих виплат (премій, бонусів, інших заохочень) від продавця у зв’язку з досягненням відповідних показників та виконанням плану продажу, зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ, виходячи з суми отриманих мотиваційних та стимулюючих виплат (премій, бонусів, інших заохочень), та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

У продавця при виплаті мотиваційних виплат (премій, бонусів, інших заохочень) дистриб’ютору, відповідно до пункту 198.3 статті 198 Кодексу, виникає право на формування податкового кредиту (за умови реєстрації в ЄРПН податкової накладної, складеної дистриб’ютором).

Вищезазначений висновок фактично дублює позицію ДФС України, викладену ними у попередньому Листі 29.10.2015 р. № 22983/6/99-95-42-01-15.

В загальному ми погоджуємося із ДФС України, що об'єкта оподаткування ПДВ слід відносити до мотиваційних виплат. Разом з тим, на практиці, залежно від конкретних обставин справи можуть виникати ситуації, за яких такі виплати не будуть обкладатись податком. Детальніше про це читайте в аналітиці «Чи є мотиваційні виплати об’єктом ПДВ?»

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments