ПДВ з матеріальної технічної допомоги

08 Червня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 31.05.2016 року № 11814/6/99-99-15-02-02-15 надала роз’яснення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг, що придбаваються під час реалізації проекту міжнародної технічної допомоги (далі – МТД).

Так, ДФС України було зазначено, що на підставі пункту 197.11 статті 197 ПК України операції з постачання товарів/послуг у рамках проекту МТД та в межах затвердженого плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбаваються виконавцями проектів МТД за кошти МТД, звільняються від оподаткування ПДВ. Якщо виконавцем проекту МТД придбання товарів/послуг, зазначених у плані закупівлі проекту, здійснюється у постачальника – платника ПДВ, то в договорі на таке постачання ціна товарів/послуг має бути вказана "Без ПДВ". Постачальник при постачанні таких товарів/послуг виконавцю проекту МТД складає в установленому порядку податкову накладну щодо відвантаження товарів/послуг, яка підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). У такій податковій накладній у графі "Складена на операції, звільнені від оподаткування" верхньої лівої частини робиться помітка "Без ПДВ".

Крім того, ДФС України дійшла висновку, що постачальник товарів/послуг в рамках виконання проекту МТД зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання та зареєструвати зведену податкову накладну відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПК України.

Очевидно контролюючий орган неуважно читав вищезазначену норму ПК України. Так, у підпункті «б» пункту 198.5 статті 198 ПК України чітко зазначається: «Платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, – у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися: в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 цього Кодексу)».

Операції з постачання товарів/послуг, що придбаваються під час реалізації проекту міжнародної технічної допомоги, як ми зазначали вище, звільняються від оподаткування ПДВ за пунктом 197.11 статті 197 ПК України.

Відтак, на вищезазначені операції не поширюються вимоги пункту 198.5 статті 198 ПК України. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments