ПДВ з компенсаційних витрат при оренді нерухомості

ДФС України у своєму листі від 21.06.2016 року № 1178/99-99-15-01-01-18 надала чергове роз’яснення щодо оподаткування ПДВ операцій з компенсації орендарем нерухомого майна вартості витрат на комунальні послуги та енергоносії.

Зокрема, у вищезазначеному листі контролюючий орган висловив позицію, що до бази оподаткування послуг з оренди нерухомого майна не включаються компенсаційні витрати за спожиті орендарем комунальні послуги та електроенергію, земельний податок за земельну ділянку, податок на нерухоме майно, у випадку, якщо між орендодавцем та орендарем укладено окремі договори про надання орендарем компенсації витрат, які не включаються орендодавцем до складу орендної плати.

Нагадуємо, що стосовно компенсації комунальних послуг та електронної енергії подібна позиція контролюючого органу вже висловлювалась.

Так, за роз’ясненнями ДФС України, залежно від умов договору оренди, виокремлюють два механізми здійснення компенсації вартості спожитих орендарем електроенергії та комунальних послуг:

1) вартість комунальних послуг та електроенергії включається до складу орендної плати. В такому випадку, сума компенсації включатиметься до бази оподаткування ПДВ послуг з оренди нерухомості (лист ДФС України від 29.10.2015 року № 23008/6/99-99-19-03-02-15);

2) вартість комунальних послуг та електроенергії відшкодовується орендодавцю окремими платежами, які за умовами договору оренди не включаються до складу орендної плати. В такому випадку, операції з компенсації не є об’єктом оподаткування ПДВ (лист ДФС України від 19.04.2016 року № 8813/6/99-99-19-03-02-15).

Разом з тим, у попередніх роз’ясненнях контролюючого органу вартість компенсації земельного податку чи податку на нерухоме майно не включалася до бази ПДВ по операціях з оренди нерухомості незалежно від умов договору. Причина зміни позиції контролюючого органу з цього питання залишається невідомою, оскільки у випадку компенсації сум сплачених податків, на відміну від комунальних послуг чи електроенергії, взагалі відсутній об’єкт оподаткування ПДВ та порушуються норми статті 188 ПК України. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments