ПДВ з доставки гуманітарної допомоги

14 Квітня 2016
Аа Аа

Про особливості оподаткування ПДВ гуманітарної допомоги Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) пояснила у своєму Листі від 25.03.2016 року № 6579/6/99-99-19-02-02-15.

Зокрема, ДФС України надало роз’яснення щодо порядку оподаткування ПДВ операції з постачання послуг доставки гуманітарної допомоги на митній території України, оплата яких була здійснена за рахунок коштів, що отримані від нерезидента для такої цілі.

Так, відповідно до пункту 197.11 статті 197 Податкового кодексу України (далі – ПК України) звільняються від оподаткування ПДВ операції із ввезення на митну територію України майна як гуманітарної допомоги, наданої згідно з нормами Закону України від 22 жовтня 1999 року № 1192-XIV «Про гуманітарну допомогу».

За статтею 1 Закону України «Про гуманітарну допомогу» гуманітарна допомога – це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв’язку із соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров'я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту.

Гуманітарна допомога є різновидом благодійної допомоги, а отже, на неї поширюються вимога, відповідно до якої вона може надаватися у вигляді товарів, робіт, послуг, призначених для використання юридичними особами – її набувачами з метою провадження діяльності за цілями, передбаченими статтею 3 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

Крім того, згідно з підпунктом 197.1.15 пункту 197.1 статті 197 ПК України звільняються від оподаткування ПДВ операції з надання благодійної допомоги, зокрема безоплатне постачання товарів/послуг благодійним організаціям, утвореним і зареєстрованим відповідно до законодавства, а також надання такої допомоги благодійними організаціями набувачам (суб'єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації.

Під безоплатним постачанням слід розуміти постачання товарів/послуг благодійним організаціям та набувачам благодійної допомоги без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації. У разі недотримання умов, визначених цим підпунктом, такі операції оподатковуються на загальних підставах.

Враховуючи викладене, ДФС України дійшла висновку, що операції з постачання платнику податку послуг із доставки на митній території гуманітарної допомоги, організації такої доставки та інших подібних послуг оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків, незалежно від джерела оплати таких послуг.

Фото: www.radiosvoboda.org

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments