ПДВ при здійсненні досліджень, які фінансуються з бюджету

17 Травня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 26.04.2016 року № 9398/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо порядку оподаткування ПДВ коштів, отриманих платником ПДВ з бюджету для фундаментальних досліджень, прикладних розробок, цільових програм і виплати стипендій.

Так, ДФС України було вказано, якщо кошти, отримані платником ПДВ з бюджету, не є компенсацією вартості товарів/послуг, що постачаються таким платником ПДВ, то при їх отриманні платник не визначає податкові зобов’язання з ПДВ, оскільки відсутній об’єкт оподаткування податком на додану вартість.

Водночас, згідно з підпунктом 197.1.22 пункту 197.1 статті 197 ПК України звільняються від оподаткування ПДВ операції з оплати вартості фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт особою, яка безпосередньо отримує такі кошти з рахунка органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. При цьому виконавець фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, на які поширюється вищезазначений режим звільнення, при їх постачанні замовнику не включає суму ПДВ до вартості таких робіт.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments