ПДВ при посіві та насадженні урожаю

01 Червня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 26.05.2016 року № 11491/6/99-95-42-01-15 надала роз’яснення щодо відображення операції зі списання товарів/послуг, які були використані для вирощування посівів (насаджень).

Зокрема, ДФС України дійшла до абсурдного висновку, згідно з яким, незалежно від того, чи отримана компенсація за знищений (загиблий) врожай, суб’єкт спеціального режиму оподаткування повинен здійснити операцію зі списання товарів/послуг, що були використані для вирощування таких посівів (насаджень) та при придбанні яких було сформовано податковий кредит. Оскільки товари/послуги не можуть бути використані в господарській діяльності, то не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому відбувається таке списання, платник податку повинен скласти зведену податкову накладну та здійснити нарахування податкових зобов’язань (за пунктом 198.5 статті 198 ПК України), яке відобразити в рядку 1.1 розділу I "Податкові зобов’язання" декларації з позначкою "0121"/"0122"/"0123".

Разом з тим, фіскалами не було врахованого того факту, що за господарським законодавством господарська діяльність – це діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами. Посів здійснюється платником для отримання в майбутньому прибутку від урожаю. В результаті своєї господарської діяльності, суб’єкт господарювання може отримати як прибуток, так і збиток, в тому числі у вигляді втрати посіву. А тому, використання товарів чи послуг для вирощування посівів (насаджень), незалежно від того чи такий урожай був втрачений, є таким, що використовуються у господарській діяльності платника. Отже, положення пункту 198.5 статті 198 ПК України не застосовуються. Аналогічної позиції дотримується також судова практика.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Спрощенці, яким дозволено здійснювати діяльність в сфері страхування, - ДПС інформує

21 Жовтня 2020

«Адреса реєстрації» та «адреса фактичного місця проживання» в заявах за ф. № 1-ДР або № 5-ДР при заповненні іноземцем

21 Жовтня 2020

Видача недійсного фіскального чека при придбанні товарів чи наданні послуг: які дії споживачів?

21 Жовтня 2020

Право внутрішньо переміщеної особи на податкову знижку за витратами на оренду житла, - ДПС інформує

21 Жовтня 2020

Повідомлення про прийняття працівника на роботу можливо подавати за допомогою програмного забезпечення, - ДПС

21 Жовтня 2020

Одиниці обліку пального та спирту етилового: що використовується в CЕАРП та СЕ?

21 Жовтня 2020

Припинення ФОП – платника екоподатку: подання ліквідаційної декларації

21 Жовтня 2020

Обслуговування вантажного авто: чи включати до витрат підприємця на загальній системі?

21 Жовтня 2020