ПДВ при наданні сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу

14 Червня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 25.05.2016 року № 11345/6/99-99-15-04-03-15 надала роз’яснення щодо порядку відображення у податковій звітності операцій суб’єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ з надання іншим сільськогосподарським підприємствам послуг із використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу.

Зазначені у цьому Листі роз’яснення повністю відповідають попереднім висновкам ДФС України, викладеним у Листі від 20.05.2016 року №17612/7/99-99-15-03-02-17, відповідно до яких, перелік послуг, які можуть надаватись суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ у межах діяльності у сфері сільського господарства, визначено у підпунктах 209.17.14 та 209.17.15 пункту 209.17 статті 209 ПК України з урахуванням пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності, визначених у Методологічних основах. Відтак, застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ при здійсненні операцій з постачання послуг із використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу можливе за умови, що такі послуги:

  • надаються особою, зареєстрованою як суб'єкт спеціального режиму оподаткування ПДВ;
  • пов'язані виключно із допоміжною діяльністю у рослинництві, облаштуванні ландшафту;
  • надаються із використанням власної сільськогосподарської техніки (право власності належить безпосередньо сільськогосподарському підприємству, яке надає послуги), оскільки із переліку сільськогосподарських послуг виключено послуги, придбані у інших осіб.

При цьому сільськогосподарська техніка не може передаватись у фінансову оренду (лізинг).

При дотриманні перерахованих вище умов обсяг постачання таких послуг, що надаються суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ іншим сільськогосподарським підприємствам, відображається суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ у податковій декларації з ПДВ із позначкою "0121". Якщо ж зазначені послуги надаються суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ суб'єктам господарювання, які не є сільськогосподарськими підприємствами, то їх обсяг відображається суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ у податковій декларації з ПДВ із позначкою "0110".

Нагадуємо, що ми не повністю погоджуємося із висновком фіскальних органів. Детальніше із нашою аргументацією Ви можете ознайомитися в матеріалі «Спеціальний режим при наданні послуг з використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу».

Фото: johndeere.net.ua

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments