ПДВ комісіонера, який є посередником в операціях між нерезидентами України

15 Березня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 04.03.2016 р. № 4921/6/99-99-19-02-02-15 надала роз’яснення щодо оподаткування операцій з придбання товарів у нерезидента за межами митної території комісіонером – резидентом для постачання іншому нерезиденту.

Зокрема ДФС України було зазначено, що:

1) по операціях з придбання товарів у одного нерезидента і постачання товарів іншому нерезиденту, за умови, що самі товари фактично не ввозяться на митну територію України та не вивозяться, у комісіонера – резидента не виникає ПДВ.

Так, відповідно до статті 185 Податкового кодексу України, об’єктом ПДВ є, зокрема, постачання товарів на митній території України, ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів з митної території України. Оскільки постачання відбувається за межами України (за підпунктом «а» пункту 186.1 статті 186 ПК України місцем постачання товарів є фактичне місцезнаходження товарів на момент їх постачання), а товари не ввозяться/не вивозяться на територію нашої держави, то податкові зобов’язання з ПДВ у комісіонера не виникатимуть.

2) послуги, надані комітенту комісіонером резидентом, оподатковуються ПДВ на загальних підставах. Місце постачання таких послуг визначається за пунктом 186.4 статті 186 ПК України – за місцем реєстрації постачальника. Оскільки комісіонер (постачальник послуг) є резидентом України, то такі послуги будуть оподатковуватись ПДВ в Україні.

При чому, за загальним правилом, дата виникнення податкових зобов’язань визначається за першою подією, згідно із пунктом 187.1 статті 187 ПК України якою є:

(а) дата зарахування коштів від замовника нерезидента на банківський рахунок платника податку як оплата послуг;

(б) дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Базою оподаткування таких послуг за загальним правилом буде договірна (контрактна) вартість послуг, відповідно до пункту 188.1 статті 188 ПК України. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments