Парламентський комітет бере під патронат та особистий контроль питання реформування та прозорої роботи ДФС

 

Парламентський комітет з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 18 жовтня витребував від виконуючого обов'язки голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана письмово надати пояснення перед депутатами про роботу його відомства. Про це на засіданні заявила голова Комітету Ніна Южаніна.

«Сьогодні в суспільстві є велике обурення через роботу митниці, в тому числі і Одеської митниці. Ви ж вважаєте навпаки: що Одеська митниця працює добре і у неї хороші показники, а ваші керівники якісніше попередників. Як ви можете це пояснити? Через місяць комітет чекає ваших письмових пояснень з цього і інших озвучених на комітеті питань народних депутатів», - сказала Южаніна.

На засіданні комітету також йшлося і про затримання на митниці за останній місяць, в тому числі - заява генпрокурора Юрія Луценка про причетність голови Вінницької митниці та його заступників до збору грошей за оформлення товарів без повної сплати податків. 7 жовтня Луценко повідомив, що під час обшуків знайшли $ 114 тис. В пакетах з назвами товариств, які проводили незаконні експортно-імпортні операції.

«Сьогодні при декларуванні всього товару підприємці фіксують заниження на 30-50% митної вартості, зниження ваги контейнера на 20-50%, підміну товару. Наведу приклади по окремим компаніям, ось згідно з карткою, в контейнерах знаходяться тканини і одяг, а декларуються будівельні матеріали , хімічні суміші. Ще більше - робиться фотомонтаж, як ніби в трейлерах квіти, а насправді там знаходяться зовсім інші товари. Або такий приклад: тканини декларуються як миючі засоби. Тільки у вересні таким чином були оформлені 23 контейнери за підробленими документами з заміною товару на більш дешевий. В результаті державний бюджет отримав 8,3 млн грн збитків», - розповіла народний депутат від Тетяна Острікова.

Мирослав Продан у свою чергу заявив, що готовий провести додаткові перевірки своїх підлеглих, в тому числі - надати депутатам можливість особисто з ними поспілкуватися.

«Якщо у депутатів є питання до роботи ДФС, я готовий запрошувати керівників митниці будь-якого регіону, і ви можете задати їм питання, які вас цікавлять. Що стосується ситуації на Вінницькій митниці, мова йде про інспектора, який 10 днів пропрацював на митниці і вже вийшов під заставу. у мене відбулася розмова з Генеральною прокуратурою, і ми готові провести всі відповідні перевірки. Я також дав доручення нашої внутрішньої безпеки перевірити людей, які могли брати участь в схемах по зниженню митної вартості, щоб таки люди були відсторонені», - пояснив очільник ДФС.

Також слід зазначити, що вже 19 жовтня Ніна Южаніна на своєму особистому сайті висловилася, що не слід оцінювати звернення до Мирослава Продана як невдоволення його діяльністю, і зазначила, що «Комітет - це орган, який повинен контролювати Державну фіскальну службу. Тому ми будемо проводити щомісячні зустрічі з головою ДФС, щоб обговорювати питання, в тому числі і по роботі митниці. Будемо обговорювати концепцію реформування митниці. Вчора було не дуже багато часу, тому обговорювали тільки нагальні питання. Тому я насправді здивована тим, що ЗМІ представили цю інформацію, як ніби комітет розкритикував або визнав незадовільною роботу Мирослава Продана. Жодної подібної пропозиції не прозвучало ні від одного депутата».

Також наголошено було, що депутати і керівництво ДФС домовилися, що до наступної зустрічі, яка відбудеться через місяць, представлені членами комітету матеріали повинні бути вивчені та опрацьовані. 

Попередня стаття Наступна стаття