Паливний ринок заполонили нелегальні автозаправки, які не сплачують роздрібний податок

05 Липня 2016
Аа Аа

За рахунок несплати акцизного податку з роздрібного продажу нелегальні автозаправки продають пальне за зниженими цінами. Про це розповів директор «Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.

Джерело інформує, що Голова ДФС України Роман Насіров заявив про готовність податкового відомства об’єднати роздрібний та основний акциз на пальне в один. Його заяву прокоментував Сергій Куюн, розповівши, що місцеві бюджети недоотримують близько 3 млрд грн роздрібного акцизу на пальне внаслідок відсутності належного адміністрування цього податку.

Сергій Куюн пропонує скасувати роздрібний акциз на пальне. На його переконання, місцеві бюджети не залишаться без надходжень, якщо буде передбачено механізм перерозподілу основного акцизу, який зросте після скасування роздрібного акцизу.

Зокрема, Сергій Куюн зазначає, що нехтування цим податком найбільш зосереджене у сфері торгівлі зрідженим газом, однак не виключає і те, що у сфері торгівлі бензином та дизелем така ж ситуація.

«Зріджений газ – в його ціні цей податок, з усіма там податками на додану вартість, становить десь 20 %. Тобто, якщо ти його не сплачуєш, ти отримуєш величезну конкурентну перевагу», – сказав Сергій Куюн.

Експерт запевняє, що саме введення акцизу з роздрібного продажу дозволило започаткувати негативну тенденцію створення нелегальних автозаправних станцій, яка на сьогодні набирає обертів і вбиває цивілізований бізнес, який сумлінно сплачує податки.

 «Ніяких важелів впливу у місцевих громад немає на ці заправні станції. Так само і державна фіскальна служба не має механізмів для того, аби цю велику кількість об’єктів адмініструвати», – заявляє експерт паливного ринку, додавши, що таких об’єктів близько 6 тис, з яких тільки 400 легальних, а нелегальних не менше 2 тис.

За його словами, перед добросовісним бізнесом цього ринку постає непростий вибір: не сплачувати податок і триматися на ринку, або залишати бізнес через неможливість конкурувати із «сірими» дилерами.

За матеріалами UNN.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments