Отримання бюджетних коштів платником у вигляді субсидій та поточних трансфертів: що з ПДВ?

Аа Аа

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначити сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

При цьому п. 44.1 ст. 44 ПКУ визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V «Податок на додану вартість» та підрозділом 2 розділу ХХ «Особливості справляння податку на додану вартість» ПКУ.

Згідно з п.п. «а» і «б» п.185.1 ст.185 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема з постачання товарів/послуг, місце яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається відповідно до п. 188.1 ст. 188 ПКУ. При цьому до складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

Таким чином, приймаючи до уваги вимоги п. 187.7 ст. 187 ПКУ, згідно з яким датою визначення податкових зобов’язань є дата отримання бюджетних коштів, сума отриманих коштів має бути включена таким платником до бази оподаткування вартості виконаних ним робіт/послуг.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Як платник акцизного податку отримує інформацію про реквізити електронного рахунка?

23 Вересня 2019

Автомобіль перереєстровано в інший адміністративний район: чи подавати уточнюючий розрахунок з транспортного податку контролерам?

23 Вересня 2019

Фізичною особою отримано доходи від іншої фізособи: що з оподаткуванням ПДФО?

23 Вересня 2019

Здійснено поділ приміщення на декілька об’єктів (магазин, перукарня): як відобразити у повідомленні за ф. №20-ОПП?

23 Вересня 2019

Заповнення розділів «Відомості про особу, яка бере участь у КО» та «Відомості про КО» Додатка до Звіту про контрольовані операції

23 Вересня 2019

Сільські ради об’єднали в ОТГ: ставка для сплати земельного податку

23 Вересня 2019

Оподаткування ПДВ операцій з постачання та імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів

23 Вересня 2019

За яких умов чоловік може скористатись правом на податкову знижку на оплату допоміжних репродуктивних технологій, якщо дружина не працює?

23 Вересня 2019