Останні роз’яснення ДФС щодо акцизу на пальне

27 Червня 2016
Аа Аа

У листі ДФС України від 09.06.2016 року № 12869/6/99-99-15-03-03-15 «Про надання роз’яснення» зазначені такі висновки:

1) Щодо того, чи поширюється на пересувну АЗС режим акцизного складу:

«.. акцизним складом вважається лише приміщення, розташоване на митній території України, яке, зокрема, містить у своєму внутрішньому об’ємі відповідні ємності, за наявності умов, визначених у пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

Водночас Кодексом не віднесено до визначення акцизного складу автозаправочний пункт, технологічне обладнання якого встановлено на базі автомобільного шасі, причепі чи напівпричепі, виконаних як цілісний заводській виріб (бензовоз), в якому здійснюється приймання, зберігання та заправка транспортних засобів».

2) Щодо розмежування роздрібної та оптової торгівлі для цілей оподаткування акцизним податком:

«… операції з заправки Підприємством транспортних засобів сторонніх організацій пальним через власні внутрішні АЗС, АЗП тощо є операціями з роздрібної торгівлі підакцизних товарів».

3) Щодо застосування РРО при заправці власних автомобілів через власне АЗС:

«Звертаємо увагу, що основним документом, який регулює порядок відпускання ПММ для транспортних засобів, є Інструкція про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затверджена спільним наказом Мінпалива та енергетики України, Мінекономіки України, Мінтранспорту та зв'язку України, Держкомітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 р. № 281/171/578/155 (далі – Інструкція № 281). Вимоги цієї Інструкції є обов'язковими для всіх суб'єктів господарювання (підприємств, установ, організацій та фізичних осіб – підприємців), що займаються хоча б одним з таких видів економічної діяльності, як закупівля, транспортування, зберігання і реалізація нафти і нафтопродуктів на території України.

Отже, приведені вище норми законодавства, застосовуються у разі здійснення операцій фізичного відпуску пального через АЗС та/або АГЗС у разі здійснення суб’єктом господарювання одночасно заправки, як власної техніки, так і техніки сторонніх організацій. У такому випадку об'єктом оподаткування є операції як з фізичного відпуску пального для власних потреб, так і операції з фізичного відпуску для заправки автотранспорту сторонніх організацій.

Таким чином, у разі заправки Підприємством власних транспортних засобів через власні внутрішні АЗС, АЗП і т. д., а також здійснення операцій із заправки транспорту сторонніх організацій (в даному випадку інших юридичних осіб, які на підставі укладених договорів послуг (підряду) власними транспортними засобами надають (виконують) Підприємству сільськогосподарські роботи, а також безоплатна передача (відпуск) пального шкільним закладам, соціальним службам, місцевим органам державної влади або органам місцевого самоврядування їх транспортним засобам), то такі операції являються об’єктом оподаткування з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів».

Детальніше див. новину щодо оподаткування заправки підприємством власних автомобілів через власне АЗС.

4) Щодо складення акцизної накладної суб’єктами, які зареєстровані як платники акцизного податку з реалізації пального в СЕАРП, при заправці власних автомобілів та при безкоштовній передачі пального:

«Отже, Підприємство на всі обсяги витраченого пального (у т.ч. використаного для заправки власних транспортних засобів, транспортних засобів інших юридичних осіб, які на підставі укладених договорів послуг (підряду) надають (виконують) Підприємству сільськогосподарські роботи, а також безоплатно переданого) зобов'язано складати в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого (витраченого) пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних в установленому порядку».

Детальніше щодо складення акцизних накладних у разі відпуску пального для власних потреб через АЗС.

 
Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments