Останні пропозиції ДФС у сфері оподаткування

Аа Аа

Роман Насіров зробив декілька важливих заяв, які у подальшому планується подати на розгляд Мінфіну.

Зокрема, ДФС пропонує на законодавчому рівні закріпити виняток із загальної норми щодо відшкодування ПДВ платникам, який полягає у відсутності такого відшкодування платникам, що провадять діяльність у зоні АТО. Голова ДФС Роман Насіров вважає, що такі зміни в законодавстві будуть доречними, поки стан окупованих територій лишатиметься незмінним.

«Относительно предложения по изменению законодательства в зоне АТО: это вопрос отдельного режима отмены свидетельства по НДС и функционирования компаний, которые находятся как на контролируемой, так и неконтролируемой территории в зоне АТО", – зазначив Р. Насіров на прес-конференції.

Ще однією пропозицією ДФС, яка стосуватиметься підприємств в зоні АТО, є мораторій на будь-які податкові пільги на 2–3 роки.

Р. Насіров також заявив, що необхідно суттєво спростити та оновити адміністрування акцизного податку (беручи до уваги останні зміни щодо запровадження електронної акцизної марки – прим. автора), збудувати однорівневу систему апеляційного оскарження та ввести інститут податкової медіації, що є прогресивним кроком для вирішення спорів, що виникають у публічних галузях. Зазначені новели Голова ДФС пропонує запровадити в рамках майбутньої податкової реформи.

Окрім цього, Роман Насіров зазначає, що кадрові зміни всередині штату ДФС продовжуються. Зокрема, тепер вони стосуються працівників податкових інспекцій: з 330 існуючих залишиться лише 161. «Це дозволить скоротити штат ДФС ще на 20 %», – запевняє Р. Насіров. Зі 161 офісу, що залишаться, частина функціонуватиме як центри обслуговування платників податків, основною функцією яких буде надання сервісу. Натомість з усіх податкових інспекцій буде знята функція аудиту та передана компетентним офісам, чисельність яких налічуватиме менше 30.

На основі матеріалів Інтерфакс-Україна

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments