Особливості сплати земельного податку фізичною особою-власником нежилого приміщення

 ДФС України надала роз’яснення щодо сплати земельного податку фізичною особою - власником нежилого приміщення у багатоквартирному жилому будинку.

Справляння  плати за землю регулюються Податковим кодексом України (далі – ПКУ). Використання землі в Україні є платним (стаття 206 Земельного кодексу України).

Земельний податок справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Об’єктами оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру.

Використання земельних ділянок без належного оформлення прав, включаючи право оренди, є порушенням норм земельного законодавства (статті 125, 211 Земельного кодексу України).

Таким чином, якщо фізична особа набула право власності на жилий будинок, будівлю, споруду, нежиле приміщення, то до цієї фізичної особи переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

ДФС зазначає, що відповідно до пункту 286.6 статті 286 ПКУ за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно до тієї частини площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

Водночас власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно (пункт 287.8 статті 287 ПКУ). 

Попередня стаття Наступна стаття