Особливості оподаткування ПДВ операцій з постачання електричної та теплової енергії

17 Травня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 27.04.2016 року № 9616/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо порядку визначення податкових зобов’язань та формування податкового кредиту платниками ПДВ, які здійснюють постачання електричної та теплової енергії.

Зокрема ДФС України було зазначено, що за пунктом 44 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України тимчасово, до 1 липня 2017 року, платники ПДВ, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, визначають дату виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за касовим методом. Норма цього пункту поширюється на операції, за якими дата виникнення першої з подій: дата виникнення податкових зобов’язань та дата віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, припадає на звітні (податкові) періоди до 1 липня 2017 року.

Платники податку, які здійснюють постачання, передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, формують податковий кредит за касовим методом на підставі податкових накладних, отриманих ними при здійсненні операцій з покупки (отримання) товарів/послуг, вартість яких включається в тариф на електричну та теплову енергію, за умови реєстрації таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Також фіскальним органом було надано роз’яснення щодо особливостей формування виробником електричної та теплової енергії податкових зобов’язань та податкового кредиту при отриманні послуг від нерезидента України.

Так, за пунктом 180.2 статті 180 ПК Україною особою, відповідальною за нарахування та сплату ПДВ у цьому, є отримувач послуг. Датою виникнення податкових зобов'язань за такими операціями є дата списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше. Датою віднесення сум податку до податкового кредиту буде дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в ЄРПН.

Таким чином, фіскальний орган дійшов висновку, що платник ПДВ, який здійснює постачання, передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії та застосовує касовий метод визначення податкових зобов’язань та формування податкового кредиту відповідно до пункту 44 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України, при отриманні послуг від нерезидента з місцем їх постачання на митній території України формує податкові зобов’язання за такою операцією у загальновстановленому порядку за правилом першої події. При цьому сума ПДВ, зазначена у податковій накладній, складеній за такою операцією, включається до складу податкового кредиту такого платника податку у звітному періоді, в якому така податкова накладна була включена до складу податкових зобов’язань такого платника, за умови її реєстрації в ЄРПН.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments