Особливості оподаткування новорічних подарунків

ГУ ДПС у Закарпатській області нагадує, що об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) фізичної особи - резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. Разом з тим, статтею 165 Податкового кодексу України встановлено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО, зокрема - вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Отже, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО вартість дарунків, наданих такому платнику ПДФО суб’єктом господарювання, який у розрахунку на місяць не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня звітного податкового року. Зауважуємо, якщо дитячі подарунки планується дарувати у 2020 році (тобто, нарахування такого доходу відбудеться у 2020 році), то вартість неоподатковуваних подарунків обчислюватиметься виходячи з нового розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2020.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

"Операції з легалізації доходів виявляємо завдяки ризико-орієнтовному підходу", - П. Чернов

30 Вересня 2020

В Україні тестуватимуть посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності

30 Вересня 2020

Чи зазначає підрядник (субпідрядник) – платник ПДВ у розпорядчому документі про облікову політику про застосування касового методу?

30 Вересня 2020

Яка відповідальність передбачена за несвоєчасну сплату ПДФО за наслідками декларування доходів?

30 Вересня 2020

Яким чином нараховують та сплачують єдиний внесок за себе члени фермерського господарства?

30 Вересня 2020

Кредитні спілки: які права та ризики учасників?

30 Вересня 2020

Продаж товарів в магазині на території ринку: чи можна бути підприємцем - єдинником 1-ої групи?

30 Вересня 2020

Особливості розстрочення грошових зобов’язань (податкового боргу) платника податків

30 Вересня 2020