Особливості накладення штрафних санкцій за порушення строків подання звітності з ЄСВ

Аа Аа

Офіс великих платників податків ДФС на офіційному сайті повідомив про відповідальність, яка може настати за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності. Відповідно до українського законодавства відбувається накладення штрафу у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний випадок[1]

Ті самі дії, які інкримінуються платникам, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі вже 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке діяння.

Окремо виділяється відповідальність для певних суб’єктів. Так, відповідно до частини першої статті 165¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-Х, зі змінами та доповненнями, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄСВ тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 І ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 


[1] відповідно до п.7 частини одинадцятої ст.25 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464)

Попередня стаття Наступна стаття