Особи, які діють за договором про спільну діяльність, є платниками акцизного податку з реалізації пального

12 Липня 2016
Аа Аа

Постановою Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) від 6 липня 2016 р. № 409 (далі – Постанова № 409) були внесені зміни до Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою КМУ від 24 лютого 2016 р. № 113 (далі – Порядок № 113). Тепер право зареєструватись платником акцизного податку з реалізації пального мають не тільки фізичні та юридичні особи, а й особи, які ведуть облік результатів за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи та планують здійснювати реалізацію пального. Постановою № 409 було виключено пункт 4 Порядку № 113, яким було встановлено таку можливість виключно для фізичних та юридичних осіб. Цим самим Порядок № 113 приведено у відповідність з чинним Податковим кодексом України.

Внесені зміни обумовлені реалізацією політики спрощення адміністрування податків та вдосконалення порядку реєстрації платниками акцизного податку, забезпечення його прозорості та покращення умов ведення бізнесу для всіх осіб, що здійснюють реалізацію пального.

Зокрема, відповідно до пункту 5 Порядку № 113, до реєстру платників включаються такі ідентифікаційні дані щодо уповноважених юридичних осіб, які ведуть облік діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи та є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів, зареєстрованих платниками акцизного податку з реалізації пального: назва договору, найменування уповноваженої особи та податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору згідно з пунктом 63.6 статті 63 та пунктом 64.6 статті 64 Податкового кодексу України.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments