Основні відправні точки круглого столу «Система електронного адміністрування ПДВ у повному режимі: перші підсумки»

Аа Аа

Голова ДФС Роман Насіров під час круглого столу заявив, що у службі очікують реальних результатів від податкових «покращень» вже у жовтні цього року. Також Р. Насіров зазначив, що система електронного адміністрування ПДВ запевнив, що для українського бізнесу восени настануть кращі часи.

Під час круглого столу піднімались питання не лише стосовно змін у адмініструванні податку на додану вартість, а й податкової реформи загалом, нових змін у Податковий кодекс в серпні та, головне, результатів податкової політики ДФС.

Роман Насіров нагадав, що система електронного адміністрування ПДВ працює з 1 липня за погодженням із МВФ, а реальні результати її впровадження можна буде спостерігати уже в цьому місяці, хоча значні позитивні зрушення очікуються у жовтні. Голова ДФС повідомив, що наразі у службі працюють над новими змінами у Податковий кодекс щодо ЄСВ та податку на прибуток. Проект планується завершити до кінця серпня – початку вересня.

«Нам важно до конца года, но реально мы ожидаем в октябре и ноябре этого года, что нам удастся вычистить полностью весь, скажем так, непонятный налоговый кредит, который существовал в системе», - зазначив Р. Насіров. Про це повідомляє передає РБК-Україна.

У службі вважають, що «вичищення» податкового кредиту, в свою чергу, призведе до зменшення кількості позапланових перевірок та зустрічних звірок, що дозволить зменшити тиск на підприємців, особливо великих.

Окрім вищенаведеного, ДФС пропонує надати платникам податків додатковий овердрафт у вересні. На даний момент, за словами Р. Насірова, 166 тис. платників вже отримали овердрафт на загальну суму 9,6 млрд грн.

Попередня стаття Наступна стаття