"Організовані злочинні угрупування митних мінімізаторів продовжують працювати, ніхто не покараний", - Т. Острікова.

ДФС не треба звітувати про штучно надуті цифри додаткових надходжень, а варто прозвітувати українцям про ліквідацію організованих злочинних груп, які діють на митницях і про реальні покарання їх організаторам та кришувальникам у владі. Про це на своїй сторінці у мережі Фейсбук написала член Комітету ВР з питань податкової та митної політики, нардеп Тетяна Острікова.

"ДФС звітує, що за липень 2018 року до бюджету надійшло на 3,7 мільярда грн більше митних платежів, ніж у липні 2017 року (зростання на 14,2% відносно липня 2017 року), що є наслідком залучення поліції до боротьби з контрабандою. Подивимось з чого ця цифра складається. Імпорт товарів в Україну зростає до відповідного періоду 2017 р. на 15,3%. Вдумайтесь, імпорт зростає на 15,3%, а надходження до бюджету від імпорту на 14,2%. Тобто митні платежі від імпорту зростають менше і повільніше, ніж імпорт. Щоб «борці» раптом не навели контраргумент про те, що зростання імпорту і є наслідком боротьби з контрабандою, треба уважно подивитись на товари, які збільшували імпорт в 2017 і 2018 роках – в таблицях. Це точно не товари широкого вжитку, які традиційно відносяться до найбільш ризикових, як одяг, взуття, побутова хімія, техніка, тканини, іграшки тощо. Так от, це не вони забезпечили зростання імпорту.

Ідемо далі: курс долара у липні 2017 був 25,95 грн., а у липні 2018 року 26,39 грн. Це означає, що на голову влади з неба впало + 439 мільйонів додаткових платежів тільки від зростання курсу, а не від боротьби з чимось. Якщо від 3,7 прозвітованих ДФС додаткових мільярдів гривень відняти 439 млн. грн. від курсу валют, то вийде, що від зростання імпорту бюджет отримав менше ніж 3,3 млрд. грн. А це 12,7% зростання порівняно з минулим роком, при зростанні імпорту на 15,3%", - наводить розрахунки нардеп.

За словами пані Острікової, про відсутність відчутних результатів свідчить також розмаїття в мережах техніки в центрі Києва товарів, які офіційно не ввозились в Украіну, бо в принципі не могли б бути ввезеними через те, що не призначені для ринку України. Про наявність таких товарів на ринках та в окремих Інтернет-магазинах годі й говорити.

"Також розпитала, чи продовжують свою роботу організовані злочинні угрупування митних мінімізаторів, більш відомих, як королі контрабанди. Всі живі-здорові, працюють, ніхто не покараний.

Всім митницям дали вказівку не оформлювати товари за митною вартістю нижче так званих «ризиків», хоча ще в травні-червні цього року «модним» фірмам дозволяли (не за красиві очі) оформлюватись за несправжньою митною вартістю, заниженою від 30% до 60%. Тепер всім заборонили, за рідким виключенням Київської міжрегіональної митниці, наприклад, щодо тканин, які в Одесі оформлюють по 3,75 долара, а в Києві чомусь по 3,30 дол. Мабуть до Києва логістика дорожча, тому знижечку роблять з урахуванням витрат на дорогу, щоб переманити «клієнта».

Якщо вже й для «модних» та «своїх» не дозволяють оформлення нижче ризиків, настали справді скрутні часи для бюджету держави! Але ж при цьому ніхто не скасовував маніпуляції з вагою контейнера чи з кодом УКТЗЕД на товар, щоб в такий спосіб мінімізувати митні платежі.

Такі схеми працюють наприклад в Одесі, прямо у поліції та інших контролерів під носом. Чи то вони про них не знають, чи то не бачать, чи то не хочуть знати чи бачити. Не краще і на західних кордонах. За інформацією Євгена Плинського на Волині цілі фури «пролітають» в Україну повз митний контроль начебто порожні, а насправді з товаром. Ці контрабандні «діячі» ніколи не будуть працювати вбілу, поки їх ватажків та організаторів злочинних угрупувань не притягнути до кримінальної відповідальності.

Тож не треба звітувати про штучно надуті цифри додаткових надходжень. Прозвітуйте українцям про ліквідацію організованих злочинних груп, які діють на митницях і про реальні покарання їх організаторам та кришувальникам у владі. Тоді не треба буде боротись з вітряками.

Боротись зі схемами на митниці потрібно, це питання економічної безпеки, виживання білого бізнесу, чесної конкуренції. Ми очікуємо справжніх результатів - відсутність чорного товару та покарання для організаторів схем", - резюмує Тетяна Острікова.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments