Організатор е-торгів отримує гарантійні внески та комісійну винагороду: що з ПДВ?

У зверненні до контролюючого органу платник податків вказав, що платник ПДВ – організатор електронних торгів (аукціону) отримує від учасників такого аукціону гарантійні внески, що забезпечують їх участь у торгах. У разі перемоги учасника у торгах його гарантійний внесок зараховується в рахунок оплати таким учасником комісійної винагороди організатору аукціону. У разі поразки учасника гарантійний внесок після проведення аукціону повертається такому учаснику.

Враховуючи положення пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, ДФС України дійшла таких висновків у межах цього звернення.

1. Операції з отримання організатором електронних торгів від їхніх учасників гарантійних внесків, що забезпечують участь таких учасників у торгах, не є об’єктом оподаткування ПДВ та не змінюють базу оподаткування у організатора таких торгів.

2. При цьому операції з надання організатором електронних торгів послуг учасникам таких торгів є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються у загальновстановленому порядку.

Отже, на дату зарахування гарантійного внеску переможця аукціону у рахунок оплати комісійної винагороди його організатору такий організатор аукціону повинен визначити податкові зобов’язання з ПДВ за операцією з постачання послуг та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

Такі висновки контролери виклали в індивідуальній податковій консультації від 29.12.2017 № 3242/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments