Орендна плата за земельні ділянки поза межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено

19 Квітня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) роз’яснила особливості визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Згідно з пунктом 288.4 статті 288 Податкового кодексу України (далі – ПК України) розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

При цьому, відповідно до пункту 285.5 ПК України, розмір орендної плати обчислюється у відсотковому відношенні до нормативної грошової оцінки відповідної земельної ділянки.

Типовий договір оренди землі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 року № 220 «Про затвердження Типового договору оренди землі», містить обов’язкове поле для зазначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (у відсотках нормативної грошової оцінки земельної ділянки) та нормативної грошової оцінки.

Зважаючи на вищезазначене, обрахування податкового зобов’язання із орендної плати за землі державної та комунальної власності є можливим у випадку здійснення нормативної грошової оцінки земельної ділянки. 

Таким чином, для визначення податкового зобов’язання з орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності, яка розташована за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку якої не проведено, платнику необхідно звернутися до відповідного територіального органу Держгеокадастру для проведення нормативної грошової оцінки такої земельної ділянки.

ДФС також нагадала, що дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, який відповідно до статті 23 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1378-IV «Про оцінку земель» видається відповідним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (Держгеокадастр). 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments