Оприлюднення фінансової звітності підприємств, - ДФС інформує

Офіс великих платників податків повідомляє, що у листі Міністерства фінансів України від 07.12.2018 № 35210-06-5/32299 "Про оприлюднення фінансової звітності" наведено особливості оприлюднення фінансової звітності на власному сайті у перехідний період.

Річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність за 2018 рік повинні оприлюднити не пізніше 30 квітня 2019 року:

-підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів);

-публічні акціонерні товариства;

-суб'єкти природних монополій на загальнодержавному ринку;

-суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях.

Водночас великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, середні підприємства, інші фінансові установи, що належать до малих і мікропідприємств, мають оприлюднити таку звітність починаючи зі звітності за 2019 рік, - не пізніше 1 червня 2020 року.

При цьому великим підприємствам, які не є емітентами цінних паперів, і середнім підприємствам, що вперше застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності (далі - МСФЗ) з датою переходу на 01.01.2018 та перераховують проміжну фінзвітність за 2018 рік за правилами МСФЗ 1 "Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності", доцільно оприлюднювати річну фінзвітність починаючи зі звітності за 2018 рік.

Разом з цим, Міністерство фінансів України наводить приклади визначення категорії, до якої належить підприємство (мікро-, мале, середнє, велике), погоджені на засіданні Методологічної ради з бухгалтерського обліку при Міністерстві фінансів України (протокол від 15.11.2018 № 5). Приклади визначення категорії, до якої належить підприємство, наведено в додатку.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: