Оподаткування премій, нарахованих працюючим та звільненим працівникам – роз'яснення ДФС

01 Квітня 2016
Аа Аа

У своєму Листі від 18.03.2016 року № 4670/5/99-99-17-03-03-16 Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податку на доходи фізичних осіб на доходи у вигляді премій, нарахованих працюючим та звільненим працівникам.

Аналізуючи положення діючого законодавства України (зокрема, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та  Податкового кодексу України), представники ДФС дійшли висновку, що суми премій, нараховані працюючим працівникам у лютому 2016 року за результатами їх роботи у 2015 році, включаються податковим агентом до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу лютого місяця 2016 року та оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків.

Щодо сум премій, які нараховані вже звільненим працівникам у лютому 2016 року за результатами роботи у 2015 році, то вони включаються податковим агентом до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу лютого місяця 2016 року як інші доходи та оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків.

У частині сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ДФС зазначає, що при нарахуванні премії в поточному місяці за попередні періоди, суми такої премії включаються до заробітної плати місяця, у якому були здійснені такі донарахування. І при цьому єдиний внесок обраховується за ставкою 22 %, що діє на день фактичного нарахування премії.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments