Оподаткування ПДФО погашення облігацій внутрішніх державних позик Міністерства фінансів України

07 Березня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України у Листі від 23.02.2016 р. № 3966/6/99-99-17-03-03-15 роз’яснила щодо виконання юридичною особою функцій податкового агента у разі виплати доходу фізичній особі від погашення облігацій внутрішніх державних позик Міністерства фінансів України.

В цілях оподаткування податком на доходи фізичних осіб, погашення облігацій внутрішніх державних позик прирівнюється до продажу інвестиційного активу, відповідно до підпункту 170.2 статті 170 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПК України). В свою чергу, дохід, отриманий фізичною особою від погашення облігацій внутрішніх державних позик податковим агентом визначається інвестиційним прибутком, що є видом пасивних доходів.

Податковим агентом платника податку, який здійснює операції з інвестиційними активами є професійний торговець, включаючи банк. Податковий агент під час кожного нарахування платнику інвестиційного прибутку нараховує (утримує) податок за ставкою 18 % та сплачує (перераховує) утриманий податок до бюджету під час кожного нарахування такого доходу. Проте це не звільняє платника податків від подання річної декларації про майновий стан та доходи, зокрема обов’язково заповнивши додаток до Ф2 («Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами»).         

З доходів, отриманих платником від погашення податковим агентом облігацій внутрішніх державних позик Міністерства фінансів України, утримується податковим агентом не лише податок на доходи, але й військовий збір за ставкою 1,5 %, згідно із пунктом 161 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України.

Даний порядок оподаткування погашення облігацій внутрішніх державних позик Міністерства фінансів України податковими агентами є загальним і буде відрізнятися залежно від умов випуску, розміщення та погашення таких облігацій та порядку придбання облігацій фізичними особами (договори) тощо.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments