Оподаткування ПДВ операцій з безоплатного надання товарів або послуг: юридичні нюанси

Аа Аа

Державна податкова служба України в індивідуальній податковій консультації N953/6/99-00-07-03-02-15/ІПК від 23.10.2019 року надала відповідь на питання щодо оподаткування ПДВ операцій з безоплатного надання товарів/послуг.

Так, платник ПДВ надає нерезиденту маркетингові та рекламні послуги. З метою здійснення своєї господарської діяльності товариство надає своїм робітникам та іншим особам товари/послуги на безоплатній основі, вартість яких у повному обсязі включається до складу вартості послуг, що надаються таким товариством нерезиденту.

Згідно з підпунктом 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 розділу І, пунктом 185.1 статті 185 та пунктами 186.3 - 186.4 статті 186 розділу V ПКУ операція з постачання товариством нерезиденту маркетингових послуг є об'єктом оподаткування ПДВ, операція з постачання нерезиденту рекламних послуг не є об'єктом оподаткування ПДВ. При цьому безоплатне надання товарів/послуг є операцією з постачання таких товарів/послуг.

Вартість безоплатно переданих товариством товарів (придбаних (ввезених) чи виготовлених) та наданих послуг іншим особам, придбаних з ПДВ, для проведення маркетингових та промо-заходів включається виключно до складу вартості самостійно виготовлених товарів/послуг, операції з постачання яких оподатковуються ПДВ, збільшуючи при цьому базу оподаткування ПДВ (у тому числі до складу вартості наданих нерезиденту маркетингових послуг), то такі безоплатно передані товари/послуги слід вважати використаними в оподатковуваних операціях, а тому передача/надання зазначених товарів/послуг не розглядається як окрема операція з постачання (у тому числі з безоплатного постачання) товарів/послуг, яка підлягає оподаткуванню ПДВ, і додаткового нарахування податкових зобов’язань з ПДВ не відбувається. Такі безоплатно передані товари/послуги визнаються оподатковуваними ПДВ у складі тієї операції, до вартості якої їх було включено.

Таким чином, товариством при нарахуванні податкових зобов’язань з ПДВ виходячи із бази оподаткування ПДВ, визначеної пунктом 188.1 статті 188 розділу V ПКУ, додаткового нарахування податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ не здійснюється.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

"Операції з легалізації доходів виявляємо завдяки ризико-орієнтовному підходу", - П. Чернов

30 Вересня 2020

В Україні тестуватимуть посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності

30 Вересня 2020

Чи зазначає підрядник (субпідрядник) – платник ПДВ у розпорядчому документі про облікову політику про застосування касового методу?

30 Вересня 2020

Яка відповідальність передбачена за несвоєчасну сплату ПДФО за наслідками декларування доходів?

30 Вересня 2020

Яким чином нараховують та сплачують єдиний внесок за себе члени фермерського господарства?

30 Вересня 2020

Кредитні спілки: які права та ризики учасників?

30 Вересня 2020

Продаж товарів в магазині на території ринку: чи можна бути підприємцем - єдинником 1-ої групи?

30 Вересня 2020

Особливості розстрочення грошових зобов’язань (податкового боргу) платника податків

30 Вересня 2020