Оподаткування ПДВ операцій з безоплатного надання товарів або послуг: юридичні нюанси

Аа Аа

Державна податкова служба України в індивідуальній податковій консультації N953/6/99-00-07-03-02-15/ІПК від 23.10.2019 року надала відповідь на питання щодо оподаткування ПДВ операцій з безоплатного надання товарів/послуг.

Так, платник ПДВ надає нерезиденту маркетингові та рекламні послуги. З метою здійснення своєї господарської діяльності товариство надає своїм робітникам та іншим особам товари/послуги на безоплатній основі, вартість яких у повному обсязі включається до складу вартості послуг, що надаються таким товариством нерезиденту.

Згідно з підпунктом 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 розділу І, пунктом 185.1 статті 185 та пунктами 186.3 - 186.4 статті 186 розділу V ПКУ операція з постачання товариством нерезиденту маркетингових послуг є об'єктом оподаткування ПДВ, операція з постачання нерезиденту рекламних послуг не є об'єктом оподаткування ПДВ. При цьому безоплатне надання товарів/послуг є операцією з постачання таких товарів/послуг.

Вартість безоплатно переданих товариством товарів (придбаних (ввезених) чи виготовлених) та наданих послуг іншим особам, придбаних з ПДВ, для проведення маркетингових та промо-заходів включається виключно до складу вартості самостійно виготовлених товарів/послуг, операції з постачання яких оподатковуються ПДВ, збільшуючи при цьому базу оподаткування ПДВ (у тому числі до складу вартості наданих нерезиденту маркетингових послуг), то такі безоплатно передані товари/послуги слід вважати використаними в оподатковуваних операціях, а тому передача/надання зазначених товарів/послуг не розглядається як окрема операція з постачання (у тому числі з безоплатного постачання) товарів/послуг, яка підлягає оподаткуванню ПДВ, і додаткового нарахування податкових зобов’язань з ПДВ не відбувається. Такі безоплатно передані товари/послуги визнаються оподатковуваними ПДВ у складі тієї операції, до вартості якої їх було включено.

Таким чином, товариством при нарахуванні податкових зобов’язань з ПДВ виходячи із бази оподаткування ПДВ, визначеної пунктом 188.1 статті 188 розділу V ПКУ, додаткового нарахування податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ не здійснюється.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments