Оподаткування ПДВ маркетингових послуг

10 Червня 2016
Аа Аа

Державною фіскальною службою України у категорії 101.02 інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР» надано відповідь на питання: «Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання маркетингових послуг?».

Пригадуємо, що маркетинговими послугами, згідно підпункту 14.1.108 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – ПК України), є послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчення ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції (робіт, послуг) до споживача та післяпродажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків. До маркетингових послуг належать, у тому числі:

  • послуги з розміщення продукції платника податку в місцях продажу;
  • послуги з вивчення, дослідження та аналізу споживчого попиту;
  • внесення продукції (робіт, послуг) платника податку до інформаційних баз продажу;
  • послуги зі збору та розповсюдження інформації про продукцію (роботи, послуги).

Загалом, відповідь на це запитання звелася до роз’яснення, що операція з постачання платником ПДВ маркетингових послуг є об’єктом оподаткування ПДВ, незалежно від того, кому вони надаються – резиденту чи нерезиденту.

І ґрунтується вона на тій позиції, що місцем постачання послуг, відповідно до пункту 186.4 статті 186 ПК України, є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пункті 186.2 і пункті 186.3 статті 186 ПК України.

Погоджуємось із таким висновком, оскільки операції із постачання маркетингових послуг відсутні у переліках операцій, передбачених пунктами 186.2 і 186.3 статті 186 ПК України, тому сплачувати податок будуть постачальники, місцем реєстрації яких є територія України.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Закон №466: будівлі промисловості, що не використовуються у госпдіяльності, оподатковуються податком на нерухоме майно

28 Жовтня 2020

Отримання ліцензії на право зберігання пального та відповідальність за її відсутність, - ДПС інформує

28 Жовтня 2020

У дозволі відсутня інформація щодо ширини смуги радіочастот: як визначити ренту за користування ними?

28 Жовтня 2020

Чи може контролюючий орган відмовити у прийнятті податкової звітності?

28 Жовтня 2020

Вилучення готівки з каси підприємства без згоди керівника: юридичні нюанси

28 Жовтня 2020

З 1 січня 2021 року скоригований прибуток КІК буде вважатися об'єктом оподаткування для контролюючих осіб таких компаній

28 Жовтня 2020

З Фонду боротьби з COVID-19 уже витрачено понад половину коштів, - Мінфін

28 Жовтня 2020

Заповнення платіжних документів на сплату єдиного внеску, - ДПС інформує

28 Жовтня 2020