Оподаткування ПДВ компенсації земельного податку

10 Травня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 11.04.2016 року № 8218/6/99-99-19-03-02-15 надала роз’яснення щодо включення до бази оподаткування ПДВ орендодавця отриманої від орендаря компенсації земельного податку.

Зокрема, ДФС України було зазначено, що відповідно до підпункту 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 ПК України, постачання послуг – це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Відтак, контролюючий орган дійшов висновку, що сплата орендодавцем земельного податку та отримання компенсації від орендаря за понесені витрати зі сплати земельного податку не може розцінюватись як операція з постачання послуг для цілей оподаткування ПДВ.

Таким чином, кошти, які надійшли орендодавцю у вигляді компенсації з оплати земельного податку, до бази оподаткування не включаються та ПДВ не оподатковуються.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments