Оподаткування орендної плати ПДФО та ВЗ

04 Травня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України у Листі від 15.04.2016 р. № 3943/В/99-99-17-03-03-14 роз’яснила, хто виконує функції податкового агента щодо утримання ПДФО та ВЗ щодо доходу від надання нерухомості в оренду.

Цивільний кодекс України та Господарський кодекс України містять положення щодо договору оренди. За договором оренди одна сторона (орендодавець) передає іншій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Однією із важливих ознак цього договору є відплатність. Орендна плата – це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Відшкодування витрат за комунальні послуги може бути в складі орендної плати або окремо від неї.

Дохід від надання нерухомості в оренду включається до загального річного оподаткованого доходу і оподатковується відповідно до пункту 170.1 статті 170 ПК України.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, згідно зі статтею 168 ПК України. Функції податкового агента у  відносинах, що виникли за договором оренди, виконує юридична особа або інший суб’єкт господарювання, відповідно до пункту 170.1 статті 170 ПК України.

Для обчислення суми податкового зобов’язання із доходів від надання нерухомості в оренду становить 18 %, відповідно до пункту 167.1 статті 167 ПК України.

Дохід від надання нерухомості в оренду також є об’єктом оподаткування ВЗ і утримується за ставкою 1,5 % податковим агентом одночасно із утриманням ПДФО, відповідно до пункту 161 Перехідних положень ПК України.

Отже, якщо юридична особа (орендар) на підставі договору оренди нараховує (виплачує) фізичній особі дохід, така особа повинна виконати всі функції податкового агента та утримати ПДФО та ВЗ за ставкою 18 % та 1,5 % відповідно.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments