Оподаткування акцизним податком списання підакцизної продукції

23 Травня 2016
Аа Аа

ГУ ДФС у Чернівецькій області звернула увагу на питання оподаткування акцизним податком списання підакцизної продукції. Відповідно до підпункту 213.1.6 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України (далі – ПК України), обсяги та вартість втрачених підакцизних товарів (продукції), що перевищують встановлені норми витрат, є об’єктом оподаткування акцизним податком. Базою оподаткування у випадку наявності наднормативних втрат спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв, які допущені з вини виробника під час виробництва підакцизних товарів (продукції), згідно з пунктом 214.6 статті 214 ПК України, є вартість (кількість) товарів, які могли би бути вироблені з наднормативно втрачених товарів (продукції). Норми втрат і виходу таких товарів (продукції) встановлюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 Щодо випадків, у яких втрата, псування чи знищення підакцизних товарів не призводить до обов'язку зі сплати акцизного податку, див. також відповідну аналітику.

Якщо підакцизні товари, вироблені (виготовлені) на митній території України, повністю або частково були повернуті покупцем підакцизних товарів (продукції) продавцю для усунення їх недоліків або були знищенні (перероблені) через неможливість усунення цих недоліків, платник податку – продавець має провести коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку у звітному періоді, в якому товари (продукцію), було повернуто. Сума коригування зазначається в декларації з акцизного податку за звітний період, в якому відбулося повернення, та обчислюється із застосуванням максимальних роздрібних цін, ставок податку, що діяли на момент виникнення податкового зобов’язання зі сплати податку щодо цих підакцизних товарів (продукції).

При цьому, якщо підакцизні товари (продукція) повертаються покупцем з інших причин, таке коригування не проводиться.

У разі повного або часткового повернення покупцем підакцизної продукції, маркованої марками акцизного податку (алкогольних напоїв, тютюнових виробів), їх виробнику для усунення недоліків або знищення, коригування податкових зобов’язань проводиться з дотримання вимог порядку повернення марок їх продавцю, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів».

Коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку проводиться незалежно від того, в якому періоді були нараховані податкові зобов’язання за операціями з реалізації таких підакцизних товарів (продукції).

Щодо повернення акцизних товарів виробнику або імпортеру див. також відповідний аналітичний матеріал.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments