Опитування USAID: 56 % українських підприємців вважають, що держава перешкоджає їхній діяльності та користується податками

22 Серпня 2016 #USAID
Аа Аа

Минулого року Агентство США з міжнародного розвитку (далі – USAID) провело опитування 1800 українських підприємців, власників малого і середнього бізнесу, щоб дізнатись, які перешкоди в Україні постають перед бізнесом, на що сподіваються бізнесмени, а також, що думають підприємці стосовно податкової реформи.

Програма USAID з назвою «Лідерство в економічному врядуванні» (далі – ЛЕВ)  проходить щороку з метою оцінювання українського ділового клімату і визначення того, в яку сторону змінюється ситуація.

В рамках програми USAID також провели групові та індивідуальні інтерв’ю з експертами, представниками бізнес-асоціацій і працівниками органів виконавчої влади.

За результатами опитування 56 % власників малих та середніх підприємств вважають державу перешкодою, а 30 % – ворогом, при чому 89 % сподіваються на підтримку від своєї держави, а 75 % не змогли сказати, в чому саме держава створює перешкоди.

На групових інтерв’ю підприємці розповіли про усталені відносини з державою, заявивши, що чиновники – вороги підприємців. В рамках інтерв’ю було зазначено, що бізнес контактує з державою через чиновників, які задіяні в таких регуляторних процедурах як реєстрація підприємства, збирання податків та проведення перевірок.

Під час опитування підприємці повідомили такі факти:

  • малі та середні підприємства витрачають до 30 тис. грн на сплату штрафів, офіційних та неофіційних платежів, а також конфіскацій;
  • фірмі, в середньому, потрібно до двох тижнів на проходження перевірок;
  • 15 % робочого часу підприємця витрачається на адміністрування податків;
  • до 6 тис. грн на рік доведеться витратити малим підприємствам для того, щоб вести легальний бізнес;
  • малі підприємства найбільше невдоволені існуючим діловим кліматом України (прим ред.: тільки 6 % позитивно визначили існуючу систему).

Підприємці також прояснили ситуацію щодо довіри, зазначивши, що за допомогою вони найчастіше звертаються до юристів і бізнес-консультантів з приватного сектору. На другому місці підприємці поставили місцеві органи влади та самоврядування.

Варто зазначити, що органи центральної влади не знаходяться в зоні довіри підприємців саме через розчарування підприємців у партіях та політичних діячах.

Свою думку щодо проблеми частих перевірок висловив Сергій Серветник, експерт робочої групи з розробки податкового законодавства, зазначивши, що лише закон з чітко встановленими правами та обов'язками підприємців може врегулювати це питання.

За матеріалами: «БИЗНЕС» і «Радио Вести».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments