Операція "Акциз-2016": податкова завітала до француза, який займається виноробством на Одещині

18 Січня 2016
Аа Аа

У француза-винороба Крістофа Лакарена, що мешкає із родиною у с. Шабо Одеської області, податкова вилучила обладнання для виноробства та майже всю готову продукцію.

Як повідомляє ЦЕНЗОР.НЕТ з посиланням на ДФС України, винороб виготовляв та продавав алкогольну продукцію без ліцензії.

Француз більше 10 років мешкає в Україні й займається виноробством, проте так і не зумів отримати ліцензію. Як розповідає у своєму блозі на Українській правді тележурналіст Павло Шеремет, який неодноразово бував у винороба, Лакарен вже кілька років намагається отримати ліцензію, проте для звичайної людини це нереально: «Ліцензію на виробництво і продаж вина в Україні мають 17 або 19 заводів.Все! Майже в кожному дворі Бессарабії та півдня України роблять вино і все воно – поза законом. Ліцензія коштує дуже дорого, але головне – її практично неможливо отримати. Тому виробництво вина в Україні монополізовано кількома групами і не розвивається, а помирає, стоять занедбані виноградники, гіганти роблять типу українське вино з виноматеріалів, які отримують в Болгарії, Молдавії, Македонії тощо».

Недруги Крістофа Лакарена кілька разів підпалювали виноградники, погрожували міліцією. У день облави податкової інспекції молода подружня пара попросила скуштувати вино, після чого захотіла його придбати. Винороб спочатку не погоджувався, але врешті пішов на вмовляння молодої дівчини і виніс кілька пляшок без етикеток, за що і поплатився. Цією парою, як виявилося, були агенти податкової інспекції.

Повідомляється, що у Лакарена вилучили 6,9 тис. пляшок вина, а також 20 тис. літрів виноматеріалів і обладнання на суму 300 тис. гривень. Вино вироблялось із власної сировини.

Виноробством у Бессарабії почали займатись з середини 19 століття і до 1939 року, допоки до влади не прийшли комуністи, які знищили культуру виноробства і започаткували епоху дешевого вина.

На думку Павла Шеремета, ринок виноробства захопили монополісти та багаті землевласники. «Офіційно виробництвом і продажем всіх видів українського алкоголю займається близько 50 компаній. Решта – поза законом. Нагадаю, що тільки у Франції – більш 40 000 виробників вина, а Іспанії їх ще більше», – зазначає у своєму блозі тележурналіст.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments