Операційний день для реєстрації ПН поки не скорочуватимуть?

Аа Аа

Державна регуляторна служба відмовилась погоджувати пропозицію Державної фіскальної служби стосовно обмеження операційного дня для реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних проміжком часу з 8.00 до 19.00 щодня.

Пропозиція щодо скорочення операційного дня для реєстрації ПН та розрахунків коригування до ПН платників податку в Єдиному реєстрі ПН містилась в проекті постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», опублікованого на сайті ДФС 09.09.2016 року.

Саме цей проект постанови КМУ не підтримала Державна регуляторна служба, яка прийняла рішення про відмову у його погодженні (з текстом відмови можна ознайомитись тут). В обґрунтування своєї позиції в ДРС зазначають кілька аспектів, однак практично всі вони зводяться до одного – ДФС не пояснила доцільності запропонованих нею змін. Зокрема, в ДРС вважають, що розробником проекту не було проаналізовано альтернативні способи вирішення ситуації, також відсутні числові дані, які б підтверджували відповідні пропозиції – кількість зареєстрованих ПН у відповідний період часу тощо.

Зауважимо, відповідно до положень статті 21 Закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11 вересня 2003 р. №1160-IV, після доопрацювання проекту акту відповідно до наданих ДРС зауважень, він може бути повторно поданий на затвердження.

Нагадаємо, постанова КМУ від 29.12.2010 №1246, в яку ДФС пропонувала внести зміни, визначає, що операційний день триває з 0 до 23.00 години.

Що ж стосується ДФС, то як ми вже раніше зазначали, фіскали, відписуючи на зауваження щодо обмеження операційного дня, стверджують, що більше 90 % податкових накладних та/або розрахунків коригування реєструються в ЄРПН  саме в проміжок часу з 8.00 до 19.00.

Попередня стаття Наступна стаття