Олександра Данилюка звільнено з посади міністра фінансів

Народні депутати розглянули подання Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про звільнення з посади Міністра фінансів Олександра Данилюка. 254 голосами Постанову було прийнято.

У своїй промові перед голосуванням Олександр Данилюк зазначив:

"Зараз ви будете голосувати щодо моєї відставки. Мені інкримінують те, що я виніс, як кажуть, «сор из избы». Вираз настільки нам не властивий, що у нього немає українського аналогу.

Коли ви наділили мене повноваженнями Міністра фінансів, я йшов не в «избу». Я йшов розбудовувати ефективну сучасну фінансову систему країни.

Я йшов боротися з корупцією. Я йшов боротися з розбазарюванням бюджетних коштів. Я йшов створювати сучасну ефективну службу фінансових розслідувань. Я з честю і гідністю відстоював інтереси країни перед міжнародними партнерами.

Написаний мною лист – очевидний. Він містить загальновідомі факти.

Зокрема: більше року Державна фіскальна служба має напівлегітимного, але повністю лояльного керівника – тому реформа цього найважливішого органу призупинена; роботу ДФС пронизано корупцією і конфліктами інтересів; призначення на посаду професіонала, до якого є довіра, неможливо в умовах, коли посада є предметом торгів між політичними силами.

На жаль, ситуація, що склалася у ДФС, є типовою для всіх важливих державних інституцій. Це – слабкість, заангажованість, корупція, та невіра громадян.

Скажіть, що тут неправда? Про це українці говорять на кухнях. Про це ваші виборці сперечаються в соціальних мережах. Про це ви говорите між собою в кулуарах.

І саме це дискредитує нашу державу в очах всього світу і робить нас слабкішими.

Якщо ви не згодні з почутим – голосуйте мою відставку.

Нема людини – нема проблеми, але в XXI столітті таки принципи вирішення системних проблем не працюють.

Треба приймати державницькі рішення, а не керуватися підлітковими комплексами, що коштуватимуть державі мільярди.

З моменту призначення Міністром я постійно чув закиди в тім, що я є захисником інтересів міжнародних інституцій. Ні, я захищаю інтереси України.

Хочу нагадати, що в 2013-2014 роках люди вийшли на вулицю саме в той момент, коли держава відмовилася від європейського цивілізаційного вибору та співпраці з міжнародними інституціями.Я хочу вам нагадати, що саме завдяки співпраці з міжнародними інституціями ми вистояли в 2014-2015 роках.

І ще у мене для нас погані новини. Народ України набагато більше довіряє міжнародним інституціям, ніж нам з вами.

Сьогодні я відповідально заявляю: співпраця з міжнародними інституціями – це єдина альтернатива співробітництву з Росією. І так буде до тих пір, поки ми не створимо сильні незалежні органи влади і повернемо довіру громадян. І кожен з вас це знає.

Міжнародні зобов'язання включені у всі бюджети, за які ви голосували.

З першого дня свого призначення, я будував в країні професійний технократичний фінансовий блок, вільний від політичного тиску і календаря виборів. Це є критично необхідною умовою успіху у сучасному світі. Саме так я розумію основну задачу Міністерства фінансів.

Я не приймаю правила «кругової поруки». Я ламаю цю парадигму, яка є тягарем для розвітку нашої країни. Тому я звільнив Романа Насирова з посади. Хоча багато тих, зокрема, і ті, хто сидить в цьому залі, відмовляли мене від цього, бо це порушує «понятійний» баланс.

Саме тому я переконував вас у цій залі не відновляти податкову міліцію. І ви прислухалися до моїх аргументів. Саме тому я вимагав реформування та скорочення фінансування Генеральної прокуратури, щоб вивести бізнес та суспільство з-під постійного пресингу цього рудименту УССР та джерела корупції.

Саме тому Мінфін не побоявся взяти на себе лідерство у націоналізації Приватбанку, та захистив інтереси 20 мільйонів вкладників від одного з найбільших олігархічних угрупувань країни. Хоча ті, хто мав цим займатися разом зі мною, ховалися по кабінетах, або відверто працювали на «Приватні» інтереси.

Саме тому я ініціював процес проти Коломойського в Лондонському суді, подавши від імені держави позов про шахрайство. Незважаючи на те, тут знаходяться люди, яки заважали всіма методами, та пропонували «домовитися».

Ці самі люди перешкоджали нам у впровадженні системи автоматичного відшкодування ПДВ, яка нарешті запрацювала, та раз і назавжди покінчила з корупцією у цій сфері.

Саме за цим я йшов до Мінфіну, саме цим я завжди займався на роботі, саме цим я буду займатися і надалі.

Я закликаю вас розірвати «кругову поруку», інакше Україна не буде розвиватися".

Як повідомляв TaxLink, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання до Верховної Ради на звільнення з посади міністра фінансів Олександра Данилюка. За словами прем'єр-міністра, причиною звільнення стала невідповідна поведінка Данилюка, зокрема написання ним листа послам країн G7 щодо конфлікту всередині уряду.

Попередня стаття Наступна стаття