Олександр Данилюк надав НАБУ документи і пояснення стосовно своїх офшорів

Аа Аа

Директор Національного антикорупційного бюро (далі – НАБУ) Артем Ситник у своєму інтерв’ю «Укрінформ» розповів про те, як Міністр фінансів Олександр Данилюк давав пояснення щодо своїх офшорних компаній.

Міністр фінансів України надав НАБУ документи, які підтверджують, що ще задовго до вступу на державну службу в цих компаніях не було ніякого руху коштів.

«На жаль, має місце маніпуляція свідомістю, оскільки офшор за своєю суттю, сама офшорна компанія не є злочином. Те, що нинішній Міністр фінансів свого часу не переоформив з себе ці офшорні компанії, звичайно, порушення антикорупційного законодавства», – зауважив Артем Ситник.

За словами директора НАБУ, під час дачі пояснень міністрові роз'яснили, що він протягом місяця зобов'язаний був усунути конфлікт інтересів, але він цього не зробив. Артем Ситник загострив увагу на тому, що такими питаннями має займатися Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – НАЗК).

«Хочу нагадати, що саме парламент відклав запуск електронного декларування. За брехню в декларації сьогодні фактично немає кримінальної відповідальності, оскільки норма, яка її передбачає, не запущена. Ось для того, щоб запустити цю норму, НАЗК повинен затвердити форму декларації. І в неї треба включити офшори. Якщо особа не зазначає офшорні компанії, відповідно до закону її можна буде притягти до кримінальної відповідальності за брехню в декларації», – заявив Артем Ситник.

Глава НАБУ навів приклад того, як можуть використовуватися офшори.

«Ми зараз зареєстрували провадження та почали розслідування щодо виведення коштів з українських банків через іноземні банки в офшори. Оце якраз може бути схема, яка свідчить про використання офшорів з метою вчинення кримінального правопорушення», – сказав Артем Ситник.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments