Олександр Данилюк: «Я лібертаріанець і продовжую дотримуватись ліберальних поглядів навіть на посаді міністра фінансів»

Аа Аа

Міністр фінансів України Олександр Данилюк розпочав серію відео, в яких особисто інформує громадськість про здобутки Мінфіну та нагальні завдання, які він ставить для себе і для свого відомства.

Олександр Данилюк повідомив, що за останні дні робота Мінфіну велась над питаннями реформи митниці, зокрема, над запуском автоматизованої системи «Єдине вікно», мобільних сотень і над впровадженням фото- та відеофіксації митних процедур.

Окрім цього, міністр фінансів працював над покращенням системи адміністрування податків, змінами до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) в цій частині, а також над запуском системи узагальнюючих податкових роз’яснень від Мінфіну та розробкою проекту змін до порядку апеляційного розгляду скарг.

Міністр фінансів показує зразковий приклад, яким чином можна вести діалог із населенням на сучасному рівні. Згідно з реакцією користувачів YouTube у коментарях під відеоблогом, відповідний спосіб зворотного зв'язку був позитивно оцінений. Під записом на своїй офіційній сторінці у Facebook він відповів на запитання від громадян.

Зокрема, Олександр Данилюк відповів на запитання стосовно пункту у перехідних положеннях опублікованого проекту змін до ПКУ, а саме – про звільнення підприємств з оборотом до 3 млн грн від податку на прибуток на 5 років.

Очільник Мінфіну позитивно оцінює цю ініціативу по введенню так званих п’ятирічних канікул для малого бізнесу.

«Я вважаю, що за умов, коли ми вимушені досить виважено ставитися до бюджету і скорочувати видатки, нам необхідно шукати всі можливі стимули для розвитку бізнесу, і насамперед, для малого бізнесу», – розповів Олександр Данилюк і додав, що це стимулюватиме не тільки підприємництво, а ще і працевлаштування найманих працівників.

За його словами, у Мінфіні проаналізували всі ризики, пов’язані з цією ініціативою і визначили, що ризики насправді мінімальні, і що вона не буде використовуватись для зловживань.

«Чи є ризик того, що хтось спробує зловживати системою? Такий ризик є завжди. Проте не думаю, що це буде системною проблемою, тож навряд чи це призведе до втрат бюджету», – пояснив Олександр Данилюк і додав, що краще скоротить неефективні витрати бюджету, заощадить, але надасть необхідну підтримку малому бізнесу.

Він заявив, що тільки стимулювання бізнесу забезпечить економічне зростання для України.

Міністр фінансів переконаний, що розвиток бізнесу є надважливим завданням, адже саме бізнес створює робочі місця із гідною оплатою праці і сплачує податки, які забезпечують пенсії і соціальні виплати. Тому, на переконання Олександра Данилюка, така зміна надасть поштовх для розвитку малого бізнесу.

Очільнику Мінфіну в коментарях додатково поставили питання щодо впровадження програми фінансової та податкової грамотності населення.

Він відповів, що заради сформування відповідального ставлення платників до сплати податків і потрібно підвищувати фінансову та податкову обізнаність населення, а це, в свою чергу, збільшить надходження до держбюджету.

Олександр Данилюк запевнив, що у цьому напрямку постійно здійснюються заходи для платників податків, наприклад, у вигляді роз’яснень положень податкового та митного законодавства.

Також від повідомив, що до 2018 року в рамках затвердженої КМДА програми формування податкової культури в Києві між ДФС України та платниками податків будуть проходити зустрічі, зокрема, прес-конференції, круглі столи та семінари.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

У який термін необхідно повідомити контролюючий орган про здійснення експорту або імпорту за бартерним договором?

23 Вересня 2021

Валютні кошти перераховуються юрособі – платнику єдиного податку третьої групи через Western Union: що з доходом?

23 Вересня 2021

Як виправити помилки в декларації з податку на нерухомість після граничного терміну її подання, якщо невірно вказано загальну площу?

23 Вересня 2021

Рух коштів на єдиному рахунку можливо переглянути в Е-кабінеті, - ДПС

23 Вересня 2021

Який алгоритм подання документації з ТЦУ?

23 Вересня 2021

Надміру сплачені кошти з єдиного рахунка: за яким ідентифікатором форми подається заява на їх повернення?

23 Вересня 2021

Який порядок оподаткування ПДВ факторингових операцій?

23 Вересня 2021

За результатами серпня великий бізнес задекларував до сплати ПДВ на понад 23% більше ніж минулого року, - М. Чмерук

23 Вересня 2021