Оксана Маркарова підписала багатосторонню конвенцію MLI

В. о. міністра фінансів України Оксана Маркарова підписала багатосторонню конвенцію MLI (Multilateral Instrument) під час робочого візиту до Великобританії.

"Сьогодні мала честь підписати багатосторонню конвенцію, яка є важливим кроком для протидії розмиванню бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування (крок 15 Плану дій BEPS). Україна стала 83 країною, яка приєдналась до цієї важливої конвенції. Величезна подяка всій команді, яка працювала над наближенням цього моменту", - повідомила чиновниця на своїй сторінці у мережі Фейсбук. 

Багатостороння конвенція MLI - це угода, приєднавшись до якого, країна отримує можливість одночасного внесення змін в усі або деякі діючі Конвенції про уникнення подвійного оподаткування. 

Україна стає 83-й юрисдикцією, котра приєдналася до Конвенції, яка в даний час охоплює більше 1400 двосторонніх податкових угод.

Після підписання Конвенції MLI, Україна отримає змогу одночасного внесення змін до всіх або деяких чинних Конвенцій про уникнення подвійного оподаткування.

Таким чином, Україна зробила важливий крок в рамках Плану дій для боротьби з розмиванням бази оподаткування і виведенням прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS).

Підписання Конвенції означає:
- посилення боротьби з агресивним податковим плануванням;
- гармонізація міжнародних податкових правил;
- забезпечення більш прозорого податкового середовища, що покращить інвестиційний клімат, сприятиме зростанню економіки та стимулюванню міжнародної торгівлі.

"Підписання Багатосторонньої конвенції (MLI) - це великий крок вперед в частині імплементації мінімального пакету Плану дій BEPS. Я щиро рада, для мене це ще один персональний мінфінівський марафон. Пригадую, як ми вперше приїхали в Париж на конференцію ОЕСР щодо MLI в вересні 2016, потім був рік командної роботи декількох людей над документом і довгий шлях до його підписання, що нагадувало скоріше біг на місці. Щаслива, що нарешті Оксана Маркарова зробила це. Французи кажуть «Impossible n’est pas français», що означає «неможливе - не французське слово». Сподіваюся, ратифікація конвенціїї відбудеться в стінах Парламенту ще в цьому році, набагато оперативніше, ніж підписання. Для українців все також можливо, я в цьому переконалася", - зазначила у коментарі TaxLink фінансист, керуючий партнер аудиторської компанії "Аксьонова та партнери" Олена Макеєва.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments