Окремі норми Закону №466-ІХ пропонують відтермінувати

Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев виступив ініціатором проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування» (№-4065). Документом пропонується відтермінувати деякі положення Закону №466-ІХ.

Метою законопроекту є впровадження прозорих і деталізованих механізмів реалізації положень щодо обмежень, запроваджених для запобігання ухиленню від оподаткування; визначення чітких та зрозумілих правил оподаткування контрольованих іноземних компаній, а також надання платникам податків достатнього часу для забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування відповідних об'єктів оподаткування (з урахуванням обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням у світі COVID-19).

Як йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, складна ситуація, що виникла у зв’язку із пандемією COVID-19 і запровадженням карантинних заходів ставить перед бізнесом складні виклики, які в першу чергу пов’язані з нарахуванням та сплатою податків.

У зв’язку з цим виникла необхідність відтермінування окремих положень Закону № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», визначення чітких та зрозумілих правил оподаткування контрольованих іноземних компаній, уточнення «ділової мети», надання платникам податків достатнього часу для забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування відповідних об'єктів оподаткування, зменшення розміру штрафів за окремі незначні податкові правопорушення та інші пропозиції.

Серед іншого законопроектом пропонується:

- Уточнити обставини при яких контрольовані операції не мають ділової мети, при цьому обов’язок доведення таких обставин покладається на контролюючий орган;

- Визначити види коригувань у зв’язку із проведенням операцій з нерезидентами, що не мають ділової мети як по контрольованих так і по неконтрольованих операціях. У разі проведення таких коригувань інші коригування передбачені розділом ІІІ ПКУ не здійснюються.

- Запровадити перехідні положення щодо оподаткування нерезидентів, через їх постійні представництва;

- Уточнити норми по «тонкій» капіталізації;

- Відстрочити оподаткування контрольованих іноземних компаній з 2022 року, тощо.

Прийняття законопроекту забезпечить зменшення навантаження на бізнес по сплаті податків, створення механізмів для залучення нових інвестицій, виведення економіки з тіні, що призведе до збільшення доходів як державного, так і місцевих бюджетів.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: