Огляд податкового законодавства за 16-20 листопада 2015 року

Народним депутатам пропонують звільнити кредитні спілки від оподаткування податком на прибуток

У Верховні Раді України був зареєстрований проект Закону «Про внесення змін до статті 133 Податкового кодексу України (щодо статусу неприбутковості кредитних спілок)» за № 3481 від 13 листопада 2015 року. Ним пропонується закріпити у податковому законодавстві за кредитними спілками статус неприбуткових організацій з відповідним подальшим звільненням від оподаткування податком на прибуток.

Для визначення доцільності та необхідності запропонованих змін необхідно визначити важливість власне такої фінансової інституції як кредитна спілка. У законодавстві кредитна спілка визначена як неприбуткова організація, яка заснована фізичними особами на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг. Такий статус неприбуткових організацій кредитні спілки мали з самого моменту проголошення незалежності України. Кредитна спілка має своїм завданням фінансову взаємопідтримку своїх членів – пересічних громадян. На сьогодні кредитні спілки об’єднують більше мільйона громадян України і щорічно надають 300 – 400 тисяч кредитів. Проте, ненадання кредитним спілкам статусу неприбутковості за податковим законодавством матиме своїм наслідком, як зазначає асоціація кредитних спілок України, закриття щонайменше 100 установ, що матиме такі негативні наслідки:

 

На жаль, матеріал, котрий Вас зацікавив, знаходиться в обмеженому доступі і надається підписникам платформи.

Якщо Ви вже є підписником нашої платформи, то для перегляду матеріалу Вам потрібно авторизуватись. Ознайомитися з умовами підключення та оформити підписку Ви можете за посиланням або за телефоном.

(044) 500 7772

Увійти
Зареєструватися
Попередня стаття Наступна стаття