Огляд податкового законодавства за 16 - 22 жовтня 2017 року

23 Жовтня 2017 (0)
Аа Аа

Законопроекти

Щодо здешевлення та підвищення доступності індивідуального електротранспорту для населення України

17 жовтня 2017 року у Верховній Раді України був зареєстрований Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення та підвищення доступності індивідуального електротранспорту для населення України № 7156-1.

Законопроект передбачається до 2024 року відносити до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені при  здійсненні операцій з ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами з метою використання цих коштів підприємствами для побудови мереж зарядних станцій, тим самим створити за ці кошті належну і сучасну інфраструктуру для електричних автомобілів.

Також пропонується звільнити від оподаткування акцизним податком постачання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами до 2024 року.

 

Щодо створення умов для поширення та популяризації електромобілів

17 жовтня 2017 року у Верховній Раді України був зареєстрований Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення умов для поширення та популяризації електромобілів в Україні № 7156-2.

Законопроектом передбачається:

- звільнити до 31 грудня 2022 року від оподаткування ПДВ операцій із ввезення на митну територію України та з подальшого постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами;

- звільнити до 31 грудня 2022 року від оподаткування ПДВ операцій із постачання послуг з перевезення пасажирів на таксі, оснащеного виключно електричним двигуном, а також надання в оренду пасажирського транспорту, оснащеного виключно електричним двигуном;

- звільнити до 31 грудня 2022 року від оподаткування акцизним податком операцій з ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами;

 

Щодо рентної плати за спеціальне використання води

19 жовтня 2017 року у Верховній Раді України був зареєстрований Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо рентної плати за спеціальне використання води) № 7213.

Законопроектом пропонуються усунути техніко-юридичні неточності, а саме визначити, що філії, відділення та інші відокремлені підрозділи водокористувача, які мають банківські рахунки, при нарахуванні їм податкових зобов'язань з рентної плати за спеціальне використання води ведуть «окремі баланси». Також із Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» пропонується виключити положення, що стосуються внесення змін до статті 255 Податкового кодексу України, що дозволить з 1 січня 2018 року не змінювати правила оподаткування рентною платою за спеціальне використання води.

 

Щодо звільнення від сплати земельного податку

20 жовтня 2017 року у Верховній Раді України був зареєстрований Проект Закону про внесення зміни до статті 282 Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати земельного податку № 7219.

Законопроектом пропонується звільнити від сплати плати за землю всеукраїнські творчі спілки, яким надано статус національних.

 

Щодо ставки земельного податку

20 жовтня 2017 року у Верховній Раді України був зареєстрований Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо ставки земельного податку) № 7223.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 274 ПК України, якими передбачити, що ставка земельного податку для сільськогосподарських угідь встановлюється у розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки та передбачити, що ставка земельного податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності), встановлюється у розмірі не менше 1% та не більше 12% від їх нормативної грошової оцінки. Також, законопроектом пропонується внести зміни до статті 277 ПК України, якими передбачити, що ставка земельного податку для сільськогосподарських угідь, розташованих за межами населених пунктів, нормативно грошова оцінка яких не проведена, встановлюється у розмірі не менше 1% та не більше 3% від нормативно грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.

 

Щодо ставки єдиного податку

20 жовтня 2017 року у Верховній Раді України був зареєстрований Проект Закону про внесення зміни до статті 293 Податкового кодексу України щодо ставки єдиного податку №7225.

Законопроектом пропонується внести зміни підпункту 5 пункту 293.8 статті 293 ПК України, усунувши правову колізію, за якої у разі анулювання у платника єдиного податку 3 групи реєстрації платником ПДВ ця особа має перейти на сплату єдиного податку за ставкою 3%, а не 5%, як має бути.

 

Роз’яснення Державної фіскальної служби України

Категорія

Зміст

Назва

Роздрібна торгівля алкогольними напоями

Фіскальна служба роз’яснила, що законодавством України не передбачено можливості здійснювати суб’єктами господарювання роздрібний продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів не за місцем реєстрації РРО та не за адресою, що визначена в ліцензії на право роздрібної торгівлі зазначеними підакцизними товарами

Індивідуальна податкова консультація ДФС № 2221/К/99-99-12-01-02-14/ІПК від 12 жовтня 2017 року «Про здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями»

Податок на прибуток

Податкова роз’яснила, що різниці щодо операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів враховуються при визначенні фінансового результату. Разом з тим за операціями з продажу та іншого відчуження корпоративних прав, виражених в іншій, ніж цінні папери, формі, коригування фінансового результату не передбачено. Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.

Індивідуальна податкова консультація ДФС № 2222/6/99-99-15-02-02-15/ІПК від 12 жовтня 2017 року щодо коригування фінансового результату до оподаткування за операціями з продажу або іншого відчуження корпоративних прав, виражених в іншій, ніж цінні папери, формі, та зменшення статутного капіталу

Податкова роз’яснила платникам податків, що ПК України не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці по операціях із здійснення внесків до статутного капіталу.

Індивідуальна податкова консультація ДФС № 2232/6/99-99-15-02-02-15/ІПК від 13 жовтня 2017 року щодо внесення прощеної суми частини субординованого боргу акціонера до основного капіталу банку

Застосування Конвенцій з уникнення подвійного оподаткування

Контролюючий орган роз’яснив, що до процентів, нарахованих на користь банків або інших фінансових установ Австрії, які є фактичними власниками процентів, нарахованих на залишки коштів на поточних рахунках за договорами позики, застосовується 2% ставка податку

Індивідуальна податкова консультація ДФС № 2250/6/99-99-15-02-02-15/ІПК від 17 жовтня 2017 року щодо застосування норм Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Австрія про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень

Податок на доходи нерезидентів

ДФС України роз’яснила, що резидент, що здійснює виплату роялті за ліцензійним договором уповноваженій нерезидентом особі, сплачує податок з таких доходів за ставкою в розмірі 15% їх суми

Індивідуальна податкова консультація ДФС № 2236/6/99-99-15-02-02-15/ІПК від 13 жовтня 2017 року щодо оподаткування доходів нерезидента у вигляді роялті за ліцензійним договором, виплачених уповноваженій нерезидентом особі

Попередня стаття Наступна стаття