Огляд податкового законодавства за 07.05.2018-11.05.2018 року

Підзаконні нормативно-правові акти

Назва

Суть

Наказ Міністерства фінансів України від 23.03.2018  № 381 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21»

Наказом затверджено зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість та зміни до порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, які затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21.

Проект наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів»

Наказом пропонується:

1) Уточнити  деякі строки зберігання документів з основної діяльності.

Наприклад, у статтях 37, 39, 51, 53, 54, 72, 73 Переліку строк зберігання змінити з 75 років на строк «до ліквідації організації».

Строк зберігання 75 років залишити тільки для документів з кадрових питань (особового складу).

2) Деякі документи (контракти про права та обов’язки керівників організацій, договори цивільно-правового характеру з фізичними особами) віднести до документів з кадрових питань (особового складу) і змінити строк зберігання на 75 років.

3) Збільшити строки зберігання табелів обліку використання робочого часу до 3-х  років (за умови завершення перевірки контролюючими органами). На сьогодні один рік.

 

Роз’яснення

Категорія

Зміст

Назва

ПДВ

 

 

 

 

 

У разі порушення термінів реєстрації ПН та РК до них в ЄРПН застосовуються штрафні санкції передбачені статтею 120-1 ПКУ. А у разі зупинення реєстрації ПН та РК в ЄРПН ці штрафні санкції не застосовуються на період зупинки реєстрації таких податкових накладних та/або розрахунків коригування до прийняття рішення контролюючим органом щодо відновлення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.

Індивідуальна податкова консультація від 02.05.2018 р. №1963/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

 

 

 

Акцизний податок

 

 

Сума коригування обчислюється платником податку із застосуванням максимальних роздрібних цін, ставок акцизного податку з урахуванням мінімального податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку, які діяли на дату виникнення податкового зобов'язання щодо таких товарів (продукції).

Сума коригування зазначається в декларації з акцизного податку за звітний період, у якому відбулось таке повернення.

Отже, у разі повернення підакцизних товарів (продукції) з причин, не пов'язаних з усуненням недоліків чи знищенням товару (продукції), коригування податкових зобов'язань зі сплати акцизного податку не проводиться. Податкові зобов'язання зі сплати акцизного податку у разі реалізації виробником повернутої якісної підакцизної продукції, з якої було сплачено акцизний податок при першій її реалізації (відвантаженні), та при незмінності ставок акцизного податку не нараховуються.

Індивідуальна податкова консультація від  27.04.2018 № 1936/ІПК/28-10-01-03-11

Податок на прибуток

Положеннями ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці при списанні нестач цінностей понад норми, виявлених під час інвентаризації та нестач від крадіжок.

Такі операції відображаються згідно з правилами бухобліку при формуванні фінансового результату.

Індивідуальна податкова консультація від 18.04.2018 р. №1702/6/99-99-15-02-02-15/

 

 

ЄСВ

 

Відповідно до п. 11 розділу ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 зі змінами і доповненнями, якщо суб’єкт господарювання не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників до органів доходів і зборів таким суб’єктом господарювання не подається.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області від 05.05.2018 «Суб’єкт господарювання не має найманих працівників: чи подається звіт про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?»

 

Попередня стаття Наступна стаття