Огляд податкового законодавства за 05 серпня – 11 серпня 2019 року

 

Огляд податкового законодавства за 05 серпня – 11 серпня 2019 року

Проекти регуляторних актів:

Міністерством фінансів України було опубліковано декілька проектів нормативно-правових у сфері оподаткування, зокрема:

  1. Проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку створення та ведення Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий»

Метою проєкту є виконання положень підпункту 230.1.5 пункту 230.1 статті 230 розділу VI Податкового кодексу щодо забезпечення функціонування Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий (далі – Перелік).

Проєктом передбачено, що включення транспортних засобів до Переліку здійснюється автоматично на підставі:

даних акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – акцизні накладні), коли транспортний засіб реєструється як акцизний склад пересувний у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового у порядку, встановленому відповідно до пункту 232.1 статті 232 розділу VI Податкового кодексу;

заявок на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними (далі – заявки), із зазначенням періоду переміщення такого пального або спирту етилового відповідно до підпункту 230.1.5 пункту 230.1 статті 230 розділу VI Податкового кодексу;

митних декларацій при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеними підпунктом «а» пункту 2 частини другої статті 91 глави 17 розділу V Митного кодексу України.

  1. Проєкт наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування"
  2. Проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиноговнеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Мета проєктів - приведення Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року № 435, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за № 460/26905 (далі – Порядок) та Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року № 449, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07 травня 2015 року за № 508/26953 (далі – Інструкція), у відповідність із прийнятими законодавчими змінами.

Проєкт акта розроблений Мінфіном з метою приведення нормативно-правового акту у відповідність до внесених змін до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, Законами України від 07 червня 2018 року № 2449-VIII «Про дипломатичну службу», від 03 липня 2018 року № 2476-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» та від 23 листопада 2018 року № 2628- VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» У проєкті наказу враховано зміни, внесені вищезазначеними законами, які забезпечать:

У проєктах наказу враховано зміни, й пропонуються нововведення щодо:

  1. Порядку плати ЄСВ за іншого з подружжя, який не працював під час перебування за кордоном за місцем довготермінового відрядження працівника дипломатичної служби, з метою зарахування зазначеного періоду до страхового стажу іншого з подружжя.
  2. Пільгових правил сплати ЄСВ для членів фермерських господарств.
  3. Ставки ЄСВ у розмірі 8,41 % для працюючих осіб з інвалідністю у ФОП, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування. 

 

Набрання чинності нормативно-правовими актами:

З 7 серпня 2019 року набрав чинності наказ Мінфіну від 25.04.2019 р. № 177, яким у новій редакції викладено форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення.

Окрім самої форми податкової декларації додано три додатки до неї: розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами (додаток Ф1); розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою (додаток Ф2); розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв'язку з використанням права на податкову знижку (додаток Ф3). 
 

Відповідно до п. 46.6 ПКУ оновлені форми податкової звітності повинні застосовуватися для звітування за період, наступний за періодом їхнього офіційного опублікування.

Тому, за новою формою декларації потрібно буде звітувати за 2020 рік у 2021, якщо не буде інших роз’яснень ДФС з цього приводу.

З 9 серпня 2019 року набрав чинності наказ Мінфіну від 08.05.2019 № 189, яким затверджено оновлену форму декларації акцизного податку, а також Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку. Про внесені зміни детальніше за посиланням.

Відповідно до п. 46.6 ПКУ оновлені форми податкової звітності повинні застосовуватися для звітування за період, наступний за періодом їхнього офіційного опублікування.

Тому, за новою формою декларації потрібно буде звітувати за вересень у жовтні, якщо не буде інших роз’яснень ДФС з цього приводу.

 

Роз’яснення Державної фіскальної служби України:

Податок на прибуток підприємств

Витрати від списання вартості зіпсованих товарно-матеріальних цінностей, сформовані платником податку згідно з правилами бухгалтерського обліку, не передбачають формування різниць для коригування фінансового результату до оподаткування.

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 08.08.2019 р. № 3687/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Якщо встановлений платником податку в бухгалтерському обліку строк корисного використання (експлуатації) активу (об’єкта або окремого компонента основних засобів), менше ніж мінімально допустимі строки амортизації, встановлені у податковому обліку для групи, до якої належить такий основний засіб або окремий компонент основного засобу, то для розрахунку амортизації з метою визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток використовуються строки, встановлені пп. 138.3.3 п. 138.3 ст. 138 Кодексу.

У разі коли строк корисного використання (експлуатації) активу (об’єкта або окремого компонента основних засобів) в бухгалтерському обліку дорівнюють або є більшими, ніж ті, що встановлені пп. 138.3.3 п. 138.3 ст. 138 Кодексу для групи, до якої включено такий основний засіб або компонент основного засобу, то для розрахунку амортизації використовуються строки корисного використання (експлуатації) такого активу, встановлені в бухгалтерському обліку.

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 08.08.2019 р. № 3688/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Податок на додану вартість

Операції з постачання на митній території України послуг, що є допоміжними у транспортній діяльності, підлягають оподаткуванню податком на додану вартість на загальних підставах за основною ставкою. Якщо такі послуги надаються поза межами митної території України, то операції з їх постачання не підлягають оподаткуванню податком на додану вартість.

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 08.08.2019 р. № 3694/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

ПДФО

Платник податку може включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного (податкового) 2018 року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного (податкового) року витрати на сплату пенсійних внесків за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами та копіями документів, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та їх покупця (отримувача).

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 06.08.2019 р. № 3669/Ч/99-99-13-02-03-14/ІПК 

Плата за землю

Оскільки особливістю реалізації платником єдиного податку права на звільнення від сплати земельного податку, а також механізмом підтвердження використання земельної ділянки у його господарській діяльності є укладення та державна реєстрація цивільно-правових угод оренди як об’єкта нерухомості, так і пов’язаного з ним об’єкта як земельна ділянка, то платник податку зможе скористатися, передбаченим пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу, правом на звільнення за земельну ділянку, на якій розташовано нерухоме майно, та разом із земельною ділянкою передані в користування за договором оренди, після реєстрація такого договору у державному реєстрі нерухомого майна.

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 07.08.2019 р. № 3683/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments