Огляд податкового законодавства за 04 – 10 лютого 2019 року

Законопроекти

07.02.2019 року у Верховній раді України зареєстровано проект Закону України  «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість). Метою законопроекту вбачається подальше забезпечення захисту конкуренції у підприємницькій діяльності, а також виключення неправомірного обмеження конкуренції та недобросовісної конкуренції.

Таким чином, запропоновано викласти в новій редакції п. 64 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (який стосується регулювання питання звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами) та виключення з вказаної норми положень, що стосуються звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України товарів за кодом УКТ ЗЕД 8504 23 00 00 (трансформатори з рідким діелектриком потужністю понад 10 000 кВа).

Також, 07.02.2019 року до законодавця надійшов проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості). Мета законопроекту полягає у вдосконаленні чинного антикорупційного, податкового та оціночного законодавства шляхом ліквідації корупційної схеми в сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості та припинення «здирництва» коштів з оцінювачів та нотаріусів на користь приватних структур за користування державною Єдиною базою даних звітів про оцінку, повернення оцінювачам та нотаріусам прямого доступу до Єдиної бази даних звітів про оцінку, приведення сфери роботи національної системи оцінки майна у відповідність до європейських стандартів та вимог демократичного співтовариства.

Законопроектом пропонується внести ряд змін:

  1. вилучити приватні електронні майданчики з процедури реєстрації та перевірки реєстрації інформації звітів про оцінку об'єктів нерухомості. Таким чином, оцінювачі та нотаріуси разом із суспільство будуть звільнені від необхідності платити приватним електронним майданчикам;
  2. відключити всі авторизовані електронні майданчики від Єдиної бази даних звітів про оцінку. Зазначено, що реєстрації в Єдиній базі звітів про оцінку підлягатиме не лише інформація зі звітів про оцінку, а й самі звіти;
  3. зробити безоплатним виконання нотаріусами перевірки факту реєстрації звіту про оцінку в Єдиній базі звітів про оцінку та присвоєння йому унікального реєстраційного номера;
  4. для суспільства та професійної спільноти (оцінювачів, нотаріусів, антикорупційних організацій та контролюючих органів) Єдина база звітів про оцінку стане по-справжньому відкритим, безкоштовним, зручним та інтерактивним сервісом (замість щотижневого оприлюднення неповних електронних таблиць у ручному режимі);
  5. вилучити норму про блокування всіх розслідувань Антимонопольного комітету України проти порушень законодавства про захист економічної конкуренції із використанням інституту інтелектуальної власності. Та інші завдання, визначені законодавцем.

08.02.2019 року зареєстровано проект Закону України «Про внесення зміни до розділу ХХ Податкового кодексу України щодо питань оподаткування податком на додану вартість операцій з деякими видами сільськогосподарської продукції», метою якого є захист прав та законних інтересів суб'єктів господарювання, які вирощують олійні культури (сою, ріпак), а також недопущення порушення Україною своїх міжнародних зобов'язань перед Європейським Союзом та Світовою організацією торгівлі.

Законодавцем запропоновано виключити пункт 63 підрозділу 2 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, відповідно до якого тимчасово звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту: з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року соєвих бобів (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД) та з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року насіння свиріпи або ріпаку (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД).

 

Роз’яснення Державної фіскальної служби

Категорія

Зміст

Назва

РРО

У випадку проведення розрахункових операцій з відстроченням платежу або в кредит необхідно відповідно до вимог чинного законодавства при відпуску товару (послуги) видати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми із зазначенням у ньому форми оплати "У КРЕДИТ". Таким чином, фіскальний чек, оформлений належним чином, повинен бути виданий покупцю при продажу товарів.

При цьому отримання коштів, які надходять у рахунок продажу товару у кредит, слід оприбутковувати в касі підприємства з оформленням прибуткових касових ордерів.

Індивідуальна податкова консультація від 05.02.2019 р. № 407/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

ПДВ

База оподаткування ПДВ операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, що відповідають ринковим.

У розумінні норм Податкового Кодексу України звичайною ціною для здійснення розрахунку бази оподаткування ПДВ операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг є ціна, визначена зацікавленими сторонами у цивільно-правовому договорі, яка у свою чергу повинна відповідати ринковій ціні (ціні, що склалася на ринку товарів/послуг).

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 358/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 01.02.2019 щодо порядку визначення бази оподаткування ПДВ для операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг

ПДФО

Сума депозиту, яка зараховується на розрахунковий рахунок фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування, не включається до складу доходу та не відображається у Книзі за умови, якщо зазначені кошти було покладено на депозит після включення до доходу такого підприємця в період їх отримання на спрощеній системі оподаткування, були відображені у Книзі та оподатковувані. Таким чином, зазначена виручка повторно не включається до доходу платника податку.

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 405/6/99-99-13-01-04-15/ІПК від 05.02.2019 щодо віднесення до складу доходу фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування депозитного вкладу та відсотків

Акцизний податок

Відповідно до частини четвертої п. 291.4 ст. 291 ПК України частка сільськогосподарського товаровиробництва Товариства за попередній податковий (звітний) рік повинна дорівнювати або перевищувати 75 відсотків. При цьому сума доходу Товариства від здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами зараховується в загальну суму доходу його господарської діяльності, та не є доходом від реалізації сільськогосподарської продукції.

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 386/6/99-99-12-02-03-15/ІПК від 04.02.2019 щодо можливості здійснення у своїй господарській діяльності роздрібної торгівлі підакцизними товарами, зокрема, алкогольними напоями та тютюновими виробами платником єдиного податку четвертої групи

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments