Огляд податкового законодавства 30.07.2018 - 06.08.2018

Законопроекти

13 липня 2018 року був зареєстрований законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо визначення та оподаткування окремих видів тютюнових виробів».

Законопроект розроблено з метою встановлення ставок акцизного податку на рідини, що використовуються в електронних сигаретах, врегулювання обігу та споживання електронних сигарет, а також унеможливлення мінімізації податкових зобов’язань шляхом реалізації одних тютюнових виробів під видом інших, реалізація яких передбачає інший порядок нарахування акцизного податку.

Автори законопроекту зазначають, що близько 7% від загальної кількості курців наразі використовують електронні сигарети. При цьому, аргументуючи необхідність запровадження акцизу на суміші, що використовуються для електронних сигарет, депутати посилаються на досвід країн Європи. Так, податок на електронні сигарети уже було запроваджено у більшості країна Європейського Союзу, зокрема у Італії, Польщі, Португалії, Румунії, Латвії, Угорщині, Естонії, Греції тощо, а також у багатьох інших країнах світу - США, Казахстані та інших. 

Пропонується внести зміни і доповнення до Податкового кодексу України щодо

і) визначення понять «електронні сигарети», «сигари», «сигарили», «малі сигари»;

іі) додавання до переліку підакцизних товарів (продукції) рідини, яка використовується в електронних сигаретах;

ііі) встановлення ставки акцизного податку у фіксованих сумах з одиниці товару (продукції).

У Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначення понять «електронні сигарети», «сигари», «сигарили», «малі сигари», встановлюється заборона продажу електронних сигарет неповнолітнім, вимоги до маркування електронних сигарет та введення електронних сигарет на ринок.

Ставку податку пропонують встановити орієнтуючись на рівень ставок у сусідній Польщі, однак враховуючи співвідношення ставок податку на сигарети в Україні та Польщі. Так, в Польщі у 3,2 рази більше мінімальне акцизне зобов’язання за 1000 штук сигарет, а рідини для електронних сигарет оподатковуються  за ставкою (у перерахунку на гривні) в 3,55 гривень за мілілітр рідини. У зв’язку із цим, пропонується встановити ставку акцизного податку на рівні 1 гривні 10 копійок.

 

Роз’яснення ДФС

Категорія

Зміст

Назва

ФОП на загальній системі оподаткування

фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування не має право включати до складу витрат, пов'язаних з провадженням його господарської діяльності, витрати на придбання вантажного автомобіля.

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 3330/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК від 31.07.2018 щодо надання індивідуальної податкової консультації

Фізична особа - підприємець, платник ПДВ, має право віднести до складу податкового кредиту суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг), за умови підтвердження зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними. Водночас, у відповідності до вимог п. 198.5 ст. 198 Кодексу фізична особа - підприємець зобов'язана скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну у разі придбання товарно-матеріальних цінностей або робіт (послуг), пов'язаних з утриманням вантажних автомобілів, зокрема з їх технічним обслуговуванням і ремонтом.

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 3331/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК від 31.07.2018 щодо деяких питань формування податкового кредиту з податку на додану вартість

Податок на прибуток

У разі виплати на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-якого доходу з джерелом походження з України юридичні особи - платники єдиного податку четвертої групи повинні утримувати й перераховувати до відповідного бюджету податок з доходів нерезидента, а також за підсумками податкового (звітного) року протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем такого звітного (податкового) року, подавати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням Декларацію та Розрахунок (звіт) податкових зобов'язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України як додаток до неї.

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 3314/6/99-99-15-02-02-15/ІПК від 30.07.2018 щодо подання податкової декларації з податку на прибуток

Угоди про уникнення подвійного оподаткування: підтвердження резидентства

Для цілей застосування угод про уникнення подвійного оподаткування Підприємство, яке є платником єдиного податку третьої групи і отримує доходи з джерел за межами України, може отримати довідку відповідно до наказу ДПА України від 12.04.2002 р. № 173 "Про підтвердження статусу податкового резидента України".

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 3323/6/99-99-12-02-03-15/ІПК від 30.07.2018 про отримання платником єдиного податку третьої групи довідки - підтвердження статусу податкового резидента

Угоди про уникнення подвійного оподаткування: виплата дивідендів

При виплаті українським підприємством доходів у вигляді дивідендів на користь свого єдиного засновника - резидента Латвії, утримується податок за ставкою 5 відсотків, передбачений п. 2 ст. 10 Конвенції між Урядом України і Урядом Латвійської Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на дохід і на майно, за умови надання латвійським резидентом довідки про резиденцію, яка відповідає вимогам, визначеним ст. 103 Податкового Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 3295/6/99-99-01-02-02-15/ІПК від 26.07.2018 щодо питання оподаткування дивідендів

Контрольовані операції

У разі здійснення платником податків господарських операцій з резидентом Великої Британії з організаційно-правовою формою Limited Liability Partnership (LLP) в період з 01 січня до 26 липня 2017 року, такі операції не визнаються контрольованими, за умови відсутності інших критеріїв, визначених підпунктами "а" - "в" пп. 39.2.1.1 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 3270/6/99-99-15-02-02-15/ІПК від 26.07.2018 щодо визнання господарських операцій, здійснених з резидентом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії у 2017 році, контрольованими

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments