Огляд пенсійного та трудового законодавства за 25.02.2018 - 12.03.2018

Законопроекти

07 березня 2018 року Верховна Рада України отримала проект Закону «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" № 8101 щодо вдосконалення здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, який спрямований на законодавче врегулювання здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю у період і на території проведення антитерористичної операції. 

Зокрема, пропонується статтю 3 Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” доповнити положенням, відповідно до якого органам Держпраці буде надано право здійснювати державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, планові та позапланові перевірки суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.

Постанови КМУ

Назва акта

Суть

Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення» від 28 лютого 2018 р. № 141

Передбачається, зокрема, що індексація пенсій здійснюватиметься шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Крім того, щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їхніх сімей будуть індексуватися відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном" від 28.02.2018 № 140

Актом врегульовано процеси, пов’язані з господарською діяльністю щодо надання посередницьких послуг з працевлаштування за кордоном, захистом прав громадян України, працевлаштованих за кордоном та відповідальністю ліцензіатів у разі порушення вимог зазначених Ліцензійних умов.

Зокрема, передбачається, що роботодавці мають обов’язково зазначати в  трудовому договорі (контракті) конкретизовану інформацію про умови праці, а саме відомості про: умови праці, оплату праці, відрахування із заробітної плати, тривалість робочого часу і часу відпочинку, строк дії трудового договору (контракту) та умови його розірвання.

Крім того, до укладання договору про надання відповідних послуг клієнт ліцензіата отримує безоплатно достовірну інформацію про умови праці та умови проживання у державі працевлаштування.

 Зміни спрямовані на захист прав  і законних інтересів громадян України, які мають намір легально працювати за кордоном, на запобігання шахрайству у цій сфері та протидію торгівлі людьми

Попередня стаття Наступна стаття