Огляд пенсійного та трудового законодавства за 19.03.2018 – 01.04.2018

Законопроекти

23 березня народним обранцям надійшов на розгляд проект Закону «Про внесення змін до статті 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо належного пенсійного забезпечення осіб, які мають 40 і більше років страхового стажу» № 8187. У законопроекті пропонується статтю 25 Закону України Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» доповнити частиною третьою, відповідно до якої передбачається збільшення для осіб, які отримали 40 і більше років страхового стажу, величини оцінки одного року страхового стажу, яка використовується для обчислення коефіцієнта страхового стажу, який зі свого боку застосовується для обчислення розміру пенсії та безпосередньо впливає на її розмір, з 1 % до 1,35 %.

Цього ж дня ВРУ отримала ще один законопроект, а саме проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення» щодо індексації грошової оцінки матеріального забезпечення за договором довічного утримання (догляду)» № 8192. Законопроектом передбачається внести зміни до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» з метою включення грошової оцінки матеріального забезпечення за договором довічного утримання (догляду) до об’єктів індексації, а також врегулювання інших питань (визначення джерел виплати та суб’єкта проведення індексації).

Проектом Закону «Про внесення зміни до статті 4 Закону України "Про прожитковий мінімум» щодо забезпечення врахування фактичних споживчих цін при встановленні розміру прожиткового мінімуму» № 8193 від 23.03.2018. Зокрема, пропонується статтю 4 Закону України «Про прожитковий мінімум» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 38, ст. 348) після частини другої доповнити новою частиною, відповідно до якої для встановлення розміру прожиткового мінімуму проводиться розрахунок вартісних величин наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів та наборів послуг на основі середніх споживчих цін (тарифів) в країні за місяць, що передує місяцю проведення розрахунку.

Автори цього законопроекту зазначають, що його прийняття дозволить забезпечити встановлення прожиткового мінімуму в розрахунку на місяць на одну особу, а також для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення, на основі фактичних споживчих цін, тобто у розмірах, які відповідатимуть реальній вартісній величині наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг для кожної групи.

Попередня стаття Наступна стаття