Огляд пенсійного та трудового законодавства за 16.04.2018-30.04.2018

Законопроекти

20 квітня 2018 року у Верховній Раді України було зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про порядок примусового виконання рішення суду у трудових спорах» № 8316. Основною метою вказаного законопроекту є забезпечення негайного виконання судового рішення у трудовому спорі про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника. Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про виконавче провадження» та Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань». Зміни спрямовані на визначення строку проведення виконавчих дії, спрямованих на виконання рішення, що підлягають негайному виконанню; визначити повноваження державного виконавця, які стосуються виконання такого виду рішень; визначення  часу для вчинення виконавчих дій за рішеннями суду, що підлягають негайному виконанню, та ін.

Роз’яснення

Назва

Суть

Лист Міністерства соціальної політики України № 13/0/66-18 від 28.02.2018 щодо індексації заробітної плати

 1. Якщо у працівника у січні 2018 року змінилась форма оплати праці, зокрема працівника переведено з посадового окладу на погодинну тарифну ставку, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації має відбуватись з місяця, наступного за місяцем, в якому відбувається підвищення тарифної ставки.

2. Підприємство може в колективному договорі передбачити положення щодо проведення індексації працівникам, яких переведено з однієї форми оплати праці на іншу

 

Попередня стаття Наступна стаття